Hoşgeldiniz  

Başbakanın Baklava Desenli Çorapları Gündem Oldu

admin | 01 Mayıs 2017 | Manşetler

Kanada Başbakanı Justin Trudeau Toronto’da Sih inancına mensup Kanadalılar için kutsal bir gün olan Khalsa Günü kutlamalarına katıldı. Dünyada sempatik tavırlarıyla dikkat çeken genç başbakanın çorapları günün olayı oldu.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ülkesinde yaşayan Sihizm inancını benimseyen Kanadalılar’ın Khalsa Günü kutlamalarına katıldı.

Kanada’nın en büyük kenti Toronto’da binlerce kişinin katıldığı törende Başbakan Trudeau’ya sembolik olarak kutsal bir anlamı olan kılıç hediye edildi.

Kutlamalarda gerçekleşen anma sırasında ayakkabıların çıkarıldığı kırmızı bir halı üzerinde saygı duruşunda bulunuldu. O sırada ayakkabılarını çıkaran Başbakanın renkli çorapları gözden kaçmadı. Reuters haber ajansı muhabiri görüntüleri servis etti.

Başbakan Trudeau Sih inancına göre kutsal sayılan Gurdwara Konseyi’nden kılıcını aldı.

Sihizm 15. Yüzyılda ortaya çıkan ve Kuzey Hindistan’da yaşamış bir gurunun öğretilerini temel alan tektanrıcı bir inanış. bugün dünyada 23 milyondan fazla inananı bulunuyor.

KANADA’NIN GENÇ BAŞBAKANI KADINLARIN FENOMENİ

Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’ın hayranlıkla bakarken kameralara yansıdığı Kanada’nın genç Başbakanı Justin Trudeau’nun yirmili yaşlarda çekilen fotoğrafları ortaya çıkmış, başbakann kadın hayranları sosyal medyadan adeta yorum yağdırmıştı. Başbakanın yeni fotoğrafları için “Güzel bir rüya” yorumu bile yapıldı.

Hayranlarından biri genç Trudeau’nun fotoğraflarına “7/24 ne zaman istersen… Bana sadece yer ve zaman söyle. Ben oradayım” yorumunu yapmıştı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 İstanbul Post Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle