Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

Obama Eşi Michelle’den Önce Başka Bir Kadına Evlenme Teklif Etmiş

admin | 04 Mayıs 2017 | Manşetler

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın hayat hikayesini kaleme alan David J. Garrow’un ‘Rising Star’ isimli yeni kitabında, daha önce bilinmeyen bir detay ortaya çıktı. Obama, eşi Mich elle’den önce Sheila Miyoshi Jager isimli bir kadına evlenme teklifi etti. Ancak Obama, ‘politik sebeplerle gergin bir insana dönüştüğü için’ reddedildi.

Pulitzer Ödüllü yazar David J.Garrow’un yeni yayınlanan kitabı, eski ABD Başkanı Barack Obama’nın hayatına dair gün yüzüne çıkmamış detaylara ışık tutuyor. Kitaba göre, Barack Obama’nın ilk aşkı Michelle Obama değildi. Obama, henüz 20’li yaşlarındayken Chicago’da birlikte yaşadığı Sheila Miyoshi Jager adlı bir kadına aşıktı. Şimdilerde Ohio’daki Oberlin College Üniversitesi’nde Doğu Asya Çalışmaları Profesörü olan Jager’e evlenme teklifi dahi etmişti.

ÜNİVERSİTEYE GİTMEDEN ÖNCE, BAŞKAN OLMAYI HAYAL EDİYORDU

Kitaba göre, Hollanda ve Japon kökenli olan Jager, Obama’nın annesi gibi antropoloji alanında çalışıyordu. Birbirleriyle oldukça uyumlu olmalarına rağmen Jager, Obama ile birlikteliklerinin politik sebeplerle gerginleştiğini hissettiğini söyledi. Obama henüz Harvard’da hukuk eğitimine başlamadan önce, bir gün Beyaz Saray’da olacağını planlıyordu.

Obama’ya ‘romantik bir evlenme teklifi’ yapacak

Jager’ın anlattığına göre Obama, 1986’da evlenme teklifi etti. Ancak Jager’ın ailesi, henüz genç olmaları ve Obama’nın gelecek planları nedeniyle evliliğe sıcak bakmadı. Jager, Obama’nın evlilik teklifine ‘Henüz değil’ cevabı verse de, ilişkileri sona ermedi.

Obama’nın 1987’de henüz 25 yaşındayken bir anda değiştiğini söyleyen Jager, “Aniden çok hırslı biri haline geldi. Bu değişimin nasıl gerçekleştiğini hatırlıyorum. Tam olarak 1987’de, ilişkimizin birinci yılında oldu. Daha henüz o zamanlarda, başkan olacağını hayal ediyordu” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 İstanbul Post Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle