Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

Vatikan’dan Açıklama: Papa’nın Türkiye Ziyareti İptal Edilmeyecek!

admin | 14 Kasım 2014 | Manşetler

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticilerinin Papa Francis’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine “gitme” çağrısı üzerine Vatikan’dan açıklama geldi: “Papa, görüşme için Türk yetkililer nereyi belirlediyse oraya gidecek.”

 

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın bu konudaki sorularını yanıtlayan Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, mektubun Papa’ya ulaşıp ulaşmadığından haberdar olmadığını söyledi. Peder Lombardi, bu tartışmanın Vatikan’la alakalı olmadığını da belirtti. Vatikan Sözcüsü, Papa’nın ziyaret ettiği ülkelerin yetkilileri tarafından davet edildiği mekanlarda ağırlandığını vurgulayarak, Türkiye gezisi sırasında cumhurbaşkanlığı ziyaretini iptal etmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

 

Papa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 28-30 Kasım tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek. Ankara’da önce Anıtkabir’i ziyaret etmesi planlanan Papa Francis, daha sonra devlet töreniyle karşılanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşecek. Papa, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le de bir araya gelecek. 29-30 Kasım’da ise İstanbul’da bulunacak olan Papa, burada da Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Saint Espirit Kilisesi ve Fener Rum Patrikhanesi’ni ziyaret edecek.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 İstanbul Post Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle