İsrail, Mescid- i Aksa′yı İbrahim Camii Gibi Bölmeyi mi Planlıyor?

Dome of the Rockİsrail′in 1967 yılından bu yana ilk kez Mescid-i Aksa′ya girişleri gün boyu kapatması, ″Aksa′nın İbrahim Camisi gibi Müslümanlar ile Yahudiler arasında bölünmesi için kamuoyunun hazırlanması″ şeklinde yorumlandı.
İsrail yönetiminin şu sıralarda Mescid-i Aksa’nın bölünmesi için parlamentoda çalışmalar yaptığı, bu tür uygulamalarla Müslümanların nabzını ölçtüğü belirtildi.
Eski Kudüs Müftüsü ve Mescid-i Aksa İmamı İkrime Sabri, İsrail yönetiminin 1994’te El Halil’deki İbrahim Camisi’ni Yahudilerle Müslümanlar arasında paylaştırdığını hatırlatarak, “İsrailParlamentosu Knesset’te Mescid-i Aksa’nın bölünmesine ilişkin çalışmalar yapılıyor.
Bu yönde çıkacak bir kararı tanımayacağız ve İbrahim Camisi’nde yaşanan trajedinin Aksa’da tekrarlanmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Mescid-i Aksa’nın 1967’den bu yana ilk defa tamamen kapatıldığını dile getiren Sabri, şunları söyledi: “Biz Aksa’yı korumaya devam ettiğimiz sürece İsrail bu gibi adımlar atma cüretinde bulunamayacaktır. Müslümanların Mescid-i Aksa’da bulunduğunu gördükçe bu planlarını gerçekleştiremeyecekler. Biz de buna izin vermeyeceğiz.”

3 Comments

 • verthilertva Reply

  01 March 2020 at 00:16

  That is very fascinating, You are an overly skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to in the hunt for extra of your great post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

 • weightlifting Reply

  18 March 2020 at 04:02

  I reckon something truly special in this site.

 • their website Reply

  27 June 2020 at 03:23

  Magnificent site. A lot of useful info here. I am sending it to a few buddies ans additionally sharing in delicious. And of course, thanks to your sweat!

Leave a Comment