Marilyn Monroe’nun Çıplak Sahneleri

1961’li The Misfits’i Marilyn Monroe’ya çektiğinde, yönetmen John Huston oyuncuya çıplak görünen görüntülerin dahil edilmemesine karar verdi, ancak 57 yıl sonra, bu görüntüler ortaya çıktı.

Aktris hakkında yeni bir kitap üzerinde çalışırken, Marilyn Monroe: Bir Kamu İkonunun Özel Hayatı yazar Charles Casillo, filmin yapımcısı Frank Taylor’un oğluyla bir röportaj için hazırlandı.

Casillo, Daily Mail’e, “Frank Taylor’un bu kadar önemli ve çığır açan bir şey olduğuna inandığı için çekimlerin kurtarıldığını” söyledi.

Çekimler kullanılmış olsaydı, bir Amerikan aktrisinin büyük bir hareketli görüntüde gerçekleştirdiği ilk çıplak sahnelerden biri olarak tarihe geçecekti.

Casillo Daily Mail’e, çıplak sahnenin senaryoda olmadığını ve Monroe’nun kocası Arthur Miller tarafından daha sonra yazıldığını söyledi.

“Misfits’in  senaryosunu okuduğunuzda,  çıplaklık hakkında birgöremezsiniz. Sahneyi çektiğinde, herkes sette şoke oldu,” diye açıkladi.

“Huston iç çekti ve şöyle dedi:“ Tatlım, onları daha önce gördüm ”diyor yazar, Huston’un çıplaklığı“ sahneyle tamamen gereksiz ”hissettiğini ekledi.

Clark Gable’ın göğsünün üstündeki bir sayfayı tutarken Monroe’yu öptüğü sahnenin başlangıcı filmde yer aldı.

Olayı anlatan Casillo,

“Neden bir kadın yatağında oturmuyor, odada kimse yokken, çarşafı çekip neden aynı zamanda bir bluz giymeye çalışsın ki? Hiç mantıklı değil ”dedi.

Misfits, 1962’de 36 yaşında vefat etmeden önce bu sadece Monroe’nun son filmiolmadı , aynı zamanda Gable’ındeson filmi oldu.

“Rüzgar gibi geçti”nin starı 1960 Kasım’ında, filmi çekmeyi bitirdikten bir ay sonra bir kalp krizinden öldü.

Casillo’ya göre, Taylor’un oğlu henüz Monroe’nun çıplak sahnesinin çekimleriyle ne yapacağına karar vermedi.

11 Comments