2021’de Yeni Cep Telefonları

Cep telefonu dünyası salgınla yüzleşti. Her durumda, akıllı telefon inovasyonlarında bir sıkıntı yok. Burada en son trendleri ve en ilginç yenilikleri bulacaksınız.

Corona, cep telefonu dünyasına da damgasını vurdu. Sunumlar ve ticaret fuarları dijital olarak ve seyirci olmadan gerçekleşiyor. Alcatel, TCL ve LG ile CES 2021‘den gelen cep telefonu verimi, önceki yıllarda olduğu kadar bol değil, ancak ara sıra gecikmeler olsa bile, yeni akıllı telefonların akışı devam ediyor. Samsung’un yeni S21 top modelleri, sayısız sızıntı olmasına rağmen, tüm CES telefonlarının toplamından daha fazla heyecanla bekleniyordu. Burada en yeni ve en heyecan verici akıllı telefonlara genel bir bakış  görebilirsiniz.

Android evreninde, Samsung’un S-Serisi Galaksileri süper yıldızlardır. S20 model ailesindeki isim değişikliğiyle birlikte isim artık yılla senkronize oluyor ve entegre 5G ile yeni Samsung işlemci Exynos 2100 ile başlayan yeni gelenler Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra’yı karşılıyoruz. Böylece Qualcomm’un Snapdragon’larına olan özlem sona eriyor.

Apple, iPhone 12 model serisi ile cihaz boyutları açısından özellikle geniş bir yayılım sunuyor.

2010’dan beri Samsung’da standart olan Apple, şimdi iPhone 12 serisiyle de yapıyor: Nihayet tüm modeller yüksek kontrastlı OLED ekrana sahip. Aile ayrıca süper kompakt iPhone 12 Mini il büyüyor. İPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile tüm modeller daha dar ve daha köşeli.
En iyi akıllı telefonlar ve cep telefonları
Galaxy S21 Plus 5G
2020’nin başında, 5G hala pahalı üst modeller için ayrılmıştı veya ek ücret karşılığında bir seçenek olarak mevcuttu. 600 euro limitinden sonra Xiaomi Mi 10 Lite gibi cihazlar 5G cep telefonları için 300 euro fiyat limitini şimdiden aştı. 230 Euro’luk bir RRP ile Redmi Note 9T 5G, 200 Euro limitinden uzak değil ve Xiaomi şimdiden “erken kuş satışı” için 199,90 Euro’luk bir fiyat açıkladı. 5G, 2021’de standart hale gelecek. Samsung’da yeni Galaxy A32 5G (279 Euro’dan başlayan fiyatlarla) başlangıçta en ucuz 5G akıllı telefon. Ancak diğer alanlarda da cep telefonları hızlanıyor. Giderek daha fazla üretici, ekran değişikliklerinin sıklığını artırıyor. Yıllarca 60 Hertz standart iken, Xiaomi, özellikle enerji açlığı ile testte özellikle dikkat çeken 144 Hertz ile hızlı 120 Hertz ekranları bile geride bıraktı. İlgili gereksinimlere uyarlanan akıllı uyarlanabilir kontroller enerji tasarrufu sağlar ve görüntü ekranını iyileştirir. 8T Concept ile OnePlus, arka tarafın da iletişimsel olmasını sağlar. Aküler söz konusu olduğunda üreticiler, yüksek akımlardan pilin ömrünü aşırı derecede etkilemeyecek şekilde yüksek şarj akımları ve dolayısıyla hızlı şarj süreleri elde etmek için çözümler arıyorlar. Bir yaklaşım, OnePlus 8T’deki çift pil yapısıdır. Cep telefonu kameraları söz konusu olduğunda megapiksel savaşı, aşırı telefoto büyütme ve gece görüş becerileri devam ediyor. Belki 2021’de birisi fotoğraf kalitesinden olumsuz etkilenmeden ön lensi ekranın altına gizleyebilecek. ZTE Axon 20’nin sorunu buydu. Şu anda oldukça iyi çalışan şey ekranı katlamak ve katlamak. Microsoft, Android telefonu Surface Duo’yu çalıştırırken, Motorola’nın Razr’ı ve Samsung’un Galaxy Z Flip yan tarafa katlanır. Selefi gibi Galaxy Z Fold 2, uzunlamasına eksen üzerinde içe doğru katlanıyor, Huawei’nin Mate X’leri “dışarıya çıkıyor”. LG, LG Wing üzerinde ikinci bir ekran açarak T şeklini alır. Ve LG, CES 2021’de “döndürülebilir konsepti” ile yerden tasarruf sağlayan başka bir ekran fikrini daha sundu.

 

Reviewer overview

2021'de Yeni Cep Telefonları - /10

Summary

0 Bad!