Muhalif Lider Öldürülürken “Saray”ın Kameraları Kapalımıydı?

Boris Nemtsov suikastında bir detay daha ortaya çıktı. Muhalif siyasetçinin suikast sonucu öldürüldüğü gece Kremlin Sarayı’nın kameralarının kapalı olduğu anlaşıldı.

Rus Kommersant gazetesinin iddiasına göre; katilin ortaya çıkarılmasını sağlayacak Kremlin Sarayı kemaraları olay günü kapalıydı.
Nemtsov, Rusya’nın en iyi korunan yeri olan Kremlin’e çok yakın mesafede öldürülmüştü.

O gece bölgede bulunan ve yüksek çözünürlüklü çekim yapabilen MOBESE’lerin Kremlin’deki tadilat nedeniyle kapatıldığını öne süren gazete, haberinde şu satırları yer verdi:

Nemtsov’un öldürüldüğü köprü çevresindeki kameralar ise kötü çekim yaptığı için hiçbir işe yaramıyor. Suikast anını bir tek uzaktan görüntüleyen Moskova televizyon kanalı TVC kamerası olmuş. Bu kamera, televizyon kanalında haber bültenlerinde canlı fon olarak kullanıyor.

2 Comments

 • Richard Berry Reply

  22 November 2019 at 20:43

  Thanks for your write-up on the traveling industry. I will also like to add that if you’re a senior taking into account traveling, it truly is absolutely imperative that you buy traveling insurance for golden-agers. When traveling, golden-agers are at high risk of experiencing a healthcare emergency. Having the right insurance plan package for the age group can protect your health and provide you with peace of mind.

 • plenty of fish dating site Reply

  26 November 2019 at 09:33

  This is my first time pay a quick visit at here and i
  am truly happy to read all at single place.

Leave a Comment