70 yaşında Kendi Yumurtası İle Anne Oldu

Hindistan’da 70 yaşındaki bir kadının tüp bebek yöntemiyle anne olduğu duyuruldu. Uzmanlara göre ise 70 yaşında bir kadın kendi yumurtası ile anne olması imkansız.
Hindistan’ın kuzeyindeki Amritsar kentinde yaşayan Daljinder Kaur (70) adlı kadın, tüp bebek yöntemiyle 70 yaşında bebek dünyaya getirdi.

 

Kaur ve eşi Mohinder Singh Gill, geçtiğimiz haftalarda ilk çocuklarını kucaklarına aldı. İlk çocuğunu 70 yaşında dünyaya getiren Daljinder Kaur, “Dualarımız kabul oldu. Yaşamımız şimdi eksiksiz ve çok mutluyuz” dedi.

 

Amritsar’daki tüp bebek kliniğinde basını mensuplarının  sorularını yanıtlayan çift, bebeklerine 2 yıllık tedavi sonucunda kavuştuklarını belirtti. Klinik yetkilileri, tüp bebek işlemi sırasında anne-babanın yumurtalık ve spermlerinin kullanıldığını açıkladı. Kliniğin başhekimi Anurag Bishnoi de, Daljinder’in çok zayıf olmasından dolayı denemelerin başarısız olmasından korktuklarını, ancak sonuca ulaştıklarını belirtti. Hindistan’da 2008’de de 72 yaşındaki bir kadın, tüp bebek tedavisiyle ikiz bebek doğurmuştu.

1 Comment