ABD Ağır Silahları Almanya’ya mı Yerleştirecek?

ussABD’nin Avrupa’daki Kara Kuvvetleri Komutanı Hodges, Pentagon’un Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerine göndermeyi planladığı ağır silahları Almanya’ya yerleştirmesinin ihtimal dâhilinde olduğunu söyledi.

 
Rusya tehdidi gerekçesiyle Avrupa’ya ağır silahlar yerleştirmeye hazırlanan ABD, silahları tam olarak hangi ülkelerde konuşlandıracağına karar vermedi. Olası noktalar arasında Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinin adı geçerken, ABD’nin Avrupa’daki Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ben Hodges, zırhlı araç ve ağır silahların Almanya’ya yerleştirilmesinin de olası olduğunu açıkladı.

 
Hodges, Almanya’nın Grafenwöhr ve Mannheim kentlerindeki askeri üslerde ABD askerlerinin görev yapması nedeniyle, silahların bu ülkeye yerleştirilmesinin daha işlevsel olacağını söyledi. Ağır silahların Doğu Avrupa ülkelerine yerleştirilmesinin de ihtimal dışı olmadığını dile getiren yetkili, nihai kararın 24-25 Haziran tarihlerinde Brüksel’de yapılacak NATO Savunma Bakanları toplantısında duyurulacağını açıkladı.

 

 

 

 

3 Comments

 • vreyro linomit Reply

  24 January 2021 at 22:52

  Great web site. Plenty of useful info here. I am sending it to some friends ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your sweat!

 • zortilonrel Reply

  08 February 2021 at 02:28

  Hello. fantastic job. I did not imagine this. This is a impressive story. Thanks!

 • vreyro linomit Reply

  09 February 2021 at 10:22

  I believe you have remarked some very interesting details , thankyou for the post.

Leave a Comment