Yatakdaki Kan İzinin Sırrı Ortaya Çıktı

Bill Clinton And Monica Lewinsky (5)Beyaz Saray’ın kapalı kapıları ardında olup bitenleri anlatan ‘The Residence’ kitabında, ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın, başkan kocası Bill Clinton tarafından Monica Lewinsky ile aldatıldığını öğrenince verdiği ilk tepki ifşa edildi.

Gazeteci Kate Anderson Brower’ın 100’den fazla Beyaz Saray çalışanıyla yaptığı mülakatlar sonucu kaleme aldığı kitaba göre, Hillary Clinton skandalı ilk duyduğunda Bill Clinton’ın kafasına kitap fırlattı ve başından yaralanmasına sebep oldu.

 
Clinton bununla da yetinmeyip kocasını aylarca yatak odasına sokmadı.
Nitekim olayın duyulmasının ardından çiftin yatak odasına girdiklerini ve yatakta kan izi bulduklarını anlatan bazı çalışanlar, bunu Hillary’nin kocasının kafasına kitap fırlatmasına bağladı. Çünkü iddialara göre, yatağın başucundaki komodinde aralarında İncil’in de bulunduğu 20’ye yakın kitap vardı. Bill Clinton ise gece banyoya gitmek için kalktığını ve başını kapıya çarptığını söylemişti.

Kitapta ayrıca çiftin çalışanları şaşırtacak şekilde büyük kavgalar ettiği, bazen de birbirleriyle hiç konuşmadıkları öne sürüldü.

1998’de patlayan Lewinsky skandalı sonrası ne Bill ne de Hillary Clinton konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı.

hhh

3 Comments