ABD Bir Ülke İçin Daha Terör saldırısı Uyarısında Bulundu

Moskova’daki ABD Büyükelçiliği, Rusya’da Moskova başta olmak üzere olası terör saldırılarına karşı vatandaşlarını uyardı.

Moskova’daki ABD Büyükelçiliği, Rusya’da Moskova başta olmak üzere olası terör saldırılarına karşı vatandaşlarını uyardı.

Turkrus.com sitesinin RİA Haber Ajansı’ndan aktardığı habere göre, ABD Büyükelçiliği’nin Rusya’da vatandaşlarına “Rusya’daki yüksek terör risklerine karşı uyanık olmaları” için uyarıda bulunduğu belirtilirken, elçiliğin internet sitesinde ve sosyal paylaşım siteleri hesaplarında ise konuyla ilgili bilgi yer almadı.

ABD Büyükelçiliği’nden ajansa yapılan açıklamada, “Elçiliklerimiz dünyanın her yerinde vatandaşlarımızla güvenlik ile ilgili bilgileri düzenli olarak paylaşıyor. Moskova ABD Büyükelçiliği’ne bugün, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, Rusya da dahil olmak üzere, Avrupa’daki terör tehlikesine karşı kısa süre önce yenilediği uyarıları ile ilgili bildirimde bulunuldu” denildi.Habere göre ABD Büyükelçiliği, Rusya’da vatandaşlarına “Rusya’daki yüksek terör risklerine karşı uyanık olmalarını” tavsiye etti.

ABD Moskova Büyükelçiliği’nin, “güvenilir kaynaklara” dayanarak, “teröristlerin Avrupa’da eylem hazırlığında olduğu ve bu hazırlıkların Moskova başta olmak üzere Rusya’daki hedeflerini de kapsıyor olabileceği” konusunda uyarıda bulundu.

38 Comments