El Bağdadi’yi Özel Suikast Timi mi Vurdu?

9 Haziran’da Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’u ele geçiren IŞİD’e karşı bir süre sessiz kalan ardından “IŞİD’e karşı bir stratejimiz yok” diyen Obama yönetiminin, El Kaide lideri Usame Bin Ladin’i vuran ABD’li özel kuvvetler ekibini Ebubekir El Bağdadi için Irak’a gönderdiği öğrenildi.

3 günden bu yana Bağdat’ta bekleyen özel ekibin Bağdat Havalimanı’nda İHA’lardan görüntü aktarımı ve operasyon merkezinde beklediği belirtiliyor.
Askeri kaynaklar 51 kişilik özel bu ekibin 3 gün önce Bağdat Havalimanı’na geldiğini doğruluyor. Askeri kaynaklar 42 günden bu yana Bağdadi’nin nerede olduğunun dahi tespit edilemediğine dikkat çekerek, ‘Eğer gelen özel ekibin amacı Bağdadi ise öncelikle sadece Irak’ta değil Suriye’de de çok ciddi bir fizibilite çalışmasının yapılması gerekir. Ayrıca, 42 günden bu yana telsiz kestirmeleri ve telefon görüşmeleri ile ilgili hiçbir istihbarı çalışmada Bağdadi ile ilgili bir tespit yapılamıyor’ yorumunda bulundular.
51 kişilik çok iyi Arapça bilen ekibin çeşitli yerel kaynaklardan istihbarat ağı kurarak Bağdadi hakkında bilgi toplamaya çalıştığı belirtildi.
Butün bu açıklamar yapılırken gündeme bomba gibi bir haber düştü Iraklı yetkililer, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısında yaralandığını açıkladı.

2 Comments

 • DevOps as a service Reply

  15 January 2021 at 07:04

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/abd-el-bagdadiyi-ozel-suikast-timi-mi-vurdu/ […]

 • AirSep Oxygen Equipment manuals Reply

  18 January 2021 at 21:54

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/abd-el-bagdadiyi-ozel-suikast-timi-mi-vurdu/ […]

Leave a Comment