ABD Güvenlik Ajansına Saldırı

1427732590933ABD Ulusal Güvenlik Güvenlik Ajansı’nın (NSA), başkent Washington yakınlarında bulunan Fort Meade’daki merkezine bir saldırı düzenlendi.

 
Amerika bu saldırı ile sarsıldı. Hemde NSA’ya yönelikti son alınan bilgiye göre de ölü ve yaralı var, işte son gelişmeler…ABD’de Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Maryland eyaletindeki merkezine araçla girmeye çalışan iki kişiden biri güvenlik güçleri tarafından öldürüldü, diğeri yaralandı.

 
NSA’nın Fort Meade’deki merkezine sabah saatlerinde araçla gelerek giriş kapısını kırıp içeri girmeye çalışan 2 kişi, güvenlik güçlerince vuruldu. Aracın binanın giriş kapısına çarpması sonrasında güvenlik güçleri silah kullanırken, araçtaki şahıslardan biri öldürüldü, diğeri yaralandı.

 
Olayda bir güvenlik görevlisi de hafif şekilde yara aldı.Araçtaki kişilerin kadın kıyafeti giydikleri ifade edildi.Olayın merkezin ana binasından uzaktaki kapıda meydana geldiği belirtilirken, Federal Araştırma Bürosu (FBI) da olayın terörizmle alakalı bir girişim olduğuna inanmadıklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

 

121 Comments