ABD Heryerde “hayalet” Kadını Arıyor

maria-teresaMeksikalı uyuşturucu baronu Joaquin ‘El Chapo’ Guzman’ın yeniden yakalanıp demir parmaklıklar ardına gönderilmesi ardından, ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) bir ‘hayalet’ lakaplı kadını aramaya başladı.

 

‘El Chapo’ Guzman’ın, ABD’li aktör Sean Penn’e verdiği gizli bir mülakat sayesinde geçen hafta yeniden yakalanmasının ardından DEA’nın en çok aranan kişisi listesinin başına , şimdi de Maria Teresa Osorio De Serna adlı Kolombiya bir kadını yazdı.

 
Osorio De Serna’nın kara para aklamak ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan arandığı belirtilse de, yetkililer ellerinde aradıkları bu kişi hakkında somut bir bilgi olmadığını söylüyor. Nitekim yetkililer, De Serna’nın doğum tarihi konusunda bile net bir bilgiye sahip değil. Bu nedenle de De Serra, DEA yetkilileri arasında ‘hayalet’ olarak nitelendiriliyor.

 
De Serra hakkında kendi ülkesi Kolambya’da herhangi bir suçlama suçlama yok ama ABD’de ünlü Medellin karteli için milyonlarca dolar akladığı şüphesiyle aranıyor. Se Derra’nın yakalanabilmesi için yeniden Sean Penn’den yardım isteneceği söyleniyor.

5 Comments