ABD: PYD Bizim İçin Terör Örgütü Değil!

marie-harf-640x360ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, ABD’nin PYD ve PKK’yı ayrı örgütler olarak gördüğünü, PYD’nin ABD’nin terör listesinde yer almadığını söyledi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Harf günlük basın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Harf, PYD’nin PKK’nin yan kolu olduğuna inanıyor musunuz?” sorusu üzerine , “Aralarında bağ olduğunun farkındayız, bu konudaki tarihin ve bazı linklerin farkındayız ancak PYD ABD’nin terör listesinde yer almıyor” yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “PYD’nin PKK ile eş ve terör örgütü olduğu” yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Harf, “ABD kanunları altında PYD ile PKK ayrı gruplardır” dedi.
Harf, ABD Başkanı Barack Obama’nın hafta sonu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü hatırlatarak, iki liderin Kobani’deki durumu konuştuğunu ve Obama’nın Erdoğan’ı Kobani’deki silahlı güçlere takviye gönderilmesi noktasında bilgilendirdiğini söyledi.
man programına ev sahipliği yapılması gibi birçok konuda önemli adımlar attığını ifade etti.
Paylaş !

2 Comments

 • bí kíp giữ chồng Reply

  07 January 2021 at 02:45

  … [Trackback]

  […] Here you can find 89998 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/abd-pyd-ve-pkk-ayri-pyd-bizim-icin-teror-orgutu-degil/ […]

 • Software Testing solutions Reply

  16 January 2021 at 03:11

  … [Trackback]

  […] There you can find 15484 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/abd-pyd-ve-pkk-ayri-pyd-bizim-icin-teror-orgutu-degil/ […]

Leave a Comment