ABD’den “IŞİD Lideri Öldürüldü mü”Sorusuna Yanıt!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, başkent Washington DC’de düzenlediği günlük basın toplantısında, bir gazetecinin “Cuma günü, Musul çevresine düzenlenen bir dizi hava saldırısında, daha doğrulanmamış olsa da, IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi’nin yaralandığı ya da öldüğü haberleri çıktı. Bunu güncelleyecek bir bilginiz var m?” sorusuna yanıt verdi:

“Pek yok ama olanları aktarayım. Bilgiler geldikçe de sizle paylaşacağız. Bildiğiniz gibi bu tür şeyleri koalisyon ortaklarımız ve istihbarat birimlerimizle değerlendiririz. Koalisyon uçakları 7 Kasım’da, IŞİD liderlerinin Musul çevresinde toplanacağı bilgisi üzerine, oradaki 10 silahlı aracı da içeren konvoya hava saldırıları düzenlendi. Bağdadi’nin o konvoyda olup olmadığını teyit edemiyoruz. IŞİD terör örgütünü hedef almayı sürdürüyoruz, ancak şimdilik bu konuda daha fazla bilgimiz yok.”
Bu arada ilk kez iki ay önce internette yayımlanan ve El Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada tekrar paylaşılmaya başladı.Sami-Abdullahu-Abu-Bakr-Al-Baghdadi

 

1 Comment

  • vreyrolinomit Reply

    26 February 2021 at 16:26

    I like this web blog so much, bookmarked. “Nostalgia isn’t what it used to be.” by Peter De Vries.

Leave a Comment