AB’den Yunanistan’daki Referanduma İlk Tepki: Not Ediyoruz

jjjAB Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, “Yunanistan’daki referandumun sonucunu not ediyoruz ve saygıyla karşılıyoruz” denildi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in Avro Bölgesi liderleri ve diğer AB kurumlarının başkanlarıyla istişarelerde bulunduğu ve bugün Avro Grubu Başkanı Jeroen Dijsselbloem, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Monti ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telekonferans toplantısı yapacağı belirtildi.

 
Öte yandan AP Sosyalist Grup Başkanı Gianni Pittella, yaptığı açıklamada, “Yunan halkının iradesine saygı gösteriyor ve referandumun açık sonucunu not ediyoruz. AB, ulusal hükümetler, uluslararası kreditörler ve Atina makamları için Yunan krizi, bu durumun ve gelecekte benzer olayların AB’nin mevcudiyetini tehlikeye atmaması açısından sonuçlar çıkarmamız gereken bir derstir” dedi.

 

Pittella, Yunanistan’daki zor sosyal boyutun da dikkate alınarak yarından itibaren yeni bir dayanışma ve işbirliği ruhu içinde müzakerelerin yeniden başlatılması çağrısında bulunarak “Yunan hükümetinin yeni bir sorumluluk anlayışıyla müzakere masasına geri gelmesini umuyoruz. Aynı zamanda bazı üye ülkeler ve bakanların kabul edilemez katılık, ulusal bencillik ve iç siyasi oyunları durdurma zamanı” diye konuştu.

 

 

5 Comments

 • regression testing solutions Reply

  16 January 2021 at 11:31

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/abden-yunanistandaki-referanduma-ilk-tepki-not-ediyoruz/ […]

 • Digital transformation technologies Reply

  16 January 2021 at 15:37

  … [Trackback]

  […] Here you can find 48099 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/abden-yunanistandaki-referanduma-ilk-tepki-not-ediyoruz/ […]

 • RedMax EBZ5100RH manuals Reply

  20 January 2021 at 23:47

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/abden-yunanistandaki-referanduma-ilk-tepki-not-ediyoruz/ […]

 • zortilo nrel Reply

  07 February 2021 at 23:20

  Some truly good info , Gladiolus I noticed this.

 • 홀덤사이트 Reply

  17 February 2021 at 07:15

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/abden-yunanistandaki-referanduma-ilk-tepki-not-ediyoruz/ […]

Leave a Comment