Aerosport, 3D Baskı Otomobil Yaptı

Aerosport ekibi hızlı bir şekilde kendi bünyesindeki 3D baskı yetenekleri tarafından yaratılan, proje için eylem planını oluşturdu.

HP Jet Fusion 3D 4200 yazıcı ve birçok SL makinesini kullanan Aerosport Modeling & Design, oluşturma için en yüksek kalitede basılmış parçalar oluşturdu. Gövde panellerinin, şasinin ve lastiklerin çoğu HP PA12 naylondan basıldı. Pencere bölümleri, jantlar ve farlar, Somos EvoLVe 128 reçinesiyle bir Uniontech RSPro 600 SL makinesinde basıldı. Farlar ve arka farlar için tüm şeffaf lensler, bir Viper Si2’de bulunan Somos Water Clear 10122 reçinesinde basıldı. Tam model 36 inç uzunluğundaydı ve yapıların çoğu önemli miktarda zaman aldı. Baskıların yüksek kalitesi sayesinde, daha düşük çözünürlüklü makinelerin baskılarını kullanarak son işlem süresi büyük ölçüde azaldı.

Aerosport Modeling & Design‘ın sahibi olan Geoff Combs, “Aerosport, çarpıcı, üst düzey modeller üreterek başladı ve o zamandan beri tüm endüstrilerde müşterilere 20 yıldan fazla süredir zorlayıcı ve uygun fiyatlı prototipleme hizmetleri sunuyor” dedi. “Bu projeye çağrı aldık ve tüm modelin kendi 3D baskı yeteneklerimizle üretilmesinin ne kadar havalı olacağını düşündüm. Ekibimizi bir araya getirdik ve birlikte çalışmak zorunda olduğumuz tüm dosyalara bakmaya başladık ve SLA malzemesinde hangi parçaların yapılacağını ve yeni HP Multi-Jet Fusion cihazımızda hangi parçaların en iyi şekilde çalışacağını belirledik. Bu toplantıdan sonra, yaklaşık bir hafta boyunca parçaları koparıp basıyorduk; birçok parça modele göre makinelere uyacak şekilde bölünmüş durumda.

Aerosport Modelleme ve Tasarımı Hakkında

Aerosport Modeling & Design, Inc., Eylül 1996’da kuruldu. Başlangıçtan beri hedeflerimiz, en yüksek kalitede prototipler, görünüm modelleri, çalışma modelleri ve işlenmiş parçalar üretmek ve müşteri beklentilerini% 100 oranında karşılamak veya aşmaktı. Süreçte bir ortak olarak, müşterimizin kendi tasarım ve geliştirme ekibinin bir uzantısı olarak hizmet etmeyi hedefliyoruz. Aerosport, 20 yılı aşkın bir süredir, otomotiv, medikal, elektronik, askeri, havacılık, oyuncak, tüketici ve daha pek çok disiplinden binlerce müşteriye hizmet veriyor.

45 Comments