“Aile Olğaüstü Bir Bağ Aidiyet Hissi Doğan Çocuğun Annesi ve Babası Olur”

jhonÜnlü İngiliz şarkıcı Sir Elton John, taşıyıcı anne yöntemi ile doğan çocukların “sentetik” olduğunu iddia eden İtalyan modacılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’ya ateş püskürdü.

Suni döllenme ve taşıyıcı anne yöntemiyle dünyaya gelmiş iki oğlu bulunan İngiliz şarkıcı, hayranlarını İtalyan modacıların yarattığı Dolce&Gabbana markasını protesto etmeye çağırdı.

“BEN EŞCİNSELİM ÇOCUĞA İNANMIYORUM”

Kavga modacı Domenico Dolce‘nin İtalyan Panaroma dergisine verdiği röportajla başladı. Dolce, “Doğan her çocuğun bir annesi ve babası olur. En azından böyle olmalı. İşte bu yüzden ben kimyasal çocuklar, sentetik bebekler konusunda şüpheciyim. Kiralık rahimlerde, katalogdan seçilen spermle üretiliyorlar. Bir gün bu çocuklara annelerinin kim olduğunu açıklamamız gerekecek” dedi. Dolce sözlerine “Ben eşcinselim. Çocuk sahibi olamam. Zaten dünyada herkesin herşeye sahip olabileceğine de inanmıyorum. Sonuçta aile kavramı geçici bir hevesten ibaret değil. Aile doğaüstü bir bağ, bir aidiyet hissi” diyerek devam etti.

 

“SEN BENİM ÇOCUKLARIMA NASIL SENTETİK DERSİN”

Dolce’nin sözlerinin yayınlanmasının ardından Instagram hesabında 23 yıldır birlikte çalışan Dolce&Gabbana’nın bir fotoğrafını Vogue Italia 50th Anniversary - Milan Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2015paylaşan Elton John “Sen nasıl benim güzel çocuklarıma sentetik dersin? Yargılayıcı ufak parmaklarınızı tüp bebek tedavisine soktuğunuz için kendinizden utanmalısınız. Bu yöntem yüzbinlerce eşcinsel ya da heteroseksüel ama sevgi dolu çiftin çocuk sahibi olma rüyasını gerçekleştirdi. Çağ dışı düşünceleriniz bazen sınırları aşıyor, aynı moda anlayışınız gibi… Bir daha asla Dolce&Gabbana markalı ürünlerinizi giymeyeceğim” yazdı.

“ZATEN SEN BİZİM KIYAFETLERİMİZİ GİYME!”

Elton John’un bu sözlerinin sosyal medyada büyük ilgi çekmesinin ardından ise Stefano Gabbana ünlü şarkıcının bir fotoğrafını Instagram hesabında paylaştı ve fotoğrafın altına “Zaten kim onun Dolce& Gabbana giymesini istiyor ki?” notunu düşerek iki taraf arasındaki atışmanın alevlenmesine neden oldu.
Sosyal medya tartışmada Elton John’u destekleyenlerle İtalyan modacıları haklı bulanlar arasında ikiye ayrılırken Stefano Gabbana konu ile ilgili dün gece yaptığı basın açıklamasında “Biz demokrasiye inanıyoruz ve ifade özgürlüğünün de bunun önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi.
Katolik ailelerde büyüyen İtalyan çift Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, eşcinsel olmalarına rağmen eşcinsel evliliğine de karşı olmaları ile tanınıyor.

Suni döllenme ve taşıyıcı anne yöntemleriyle dünyaya gelmiş iki oğlu bulunan İngiliz şarkıcı Elton John tekrar tüm hayranlarını İtalyan markayı protesto etmeye çağırdı.

elton-500x375c

NTV

 

 

36 Comments