İçimizdeki “Kara Delikler” Sahnede

Hülya karahan

hulyacar2001@yahoo.com

Sibel Yıldırım’ın yazdığı ve oynadığı, Kubilay Karslıoğlu’nun etkileyici yönetmenliğiyle “Vale Gel  Ve Hoşçakal” tiyatro oyunu, bu sezon sahne dünyasında en çok konuşulacak oyunlardan biri.

Türk tiyatrosunun yetenekli isimlerinden Esra Ülger ile birlikte baş rollerde yetenekli genç oyuncular Gökhan Turkal ve Cemre Buğra Ün var. Seyircinin nefesini tutarak izleyeceği oyun, aslında bildik bir konuyu ele alıyor, ama yazarın müthiş dramatik kurgusu ve oyuncuların olağanüstü performansı özellikle, yumuşak oyunculuğuyla Anton Çehov’u en iyi yorumlayan oyunculardan biri olan Esra Ülger’in izleyenler üzerinde bıraktığı o müthiş etkisi, önümüzdeki yıllarda adlarından çok söz ettirecek Gökhan Turkal ve Cemre Buğra Ün‘ün sade ve insanın içine işleyen oyunculuklarıyla

Vale Gel Ve Hoşçakal” İstanbul sahnelerinde fırtına gibi esecek. Oyunum dekor ve kostüm tasarımı Dilek Kaplan, Işık tasarımı Kubilay Karslıoğlu, müzikleri ise Murat Gedikli tarafından yapıldı.

Kısaca oyunun konusuna gelince:

Oyundaki dramatik sahneler, ortaya dökülen sırlar, seyirciyi adeta koltuklarına çivileyecek gibi. Neye güldüklerini bile unutmuş, trajik -komik hikayede aslında parçalanmış benliklerini ve  hikayelerini en iyi özetleyen cümle.

Sahnenin ortasında duran bir cenaze ve yaşadıkları travmaların etkisiyle başkalaşan dünyalarında yalnızlaşmış, derin kara deliklerinde her şeye rağmen tünelin ışığını görmeye çalışan aile bireylerinin trajik komedisi. Zaman içinde ailenin, bütün sırları kara kutunun içine dolmuş. Ama nereye giderlerse gitsinler, o kutudaki arızalı yaşanmışlıklar peşlerini hiç bırakmaz .“Malum son” mutlu mu yoksa mutsuz mu bitiyor, onu da ancak oyunu izledikten sonra siz seyirciler karar vereceksiniz.

“Vale Gel  Ve Hoşçakal”  Her Pazartesi  Süzer Plaza, Borusan Oto Sahne’de  saat 20:30’da.

Biletler My bilet ve Borusan Oto Sahnenin gişesinden temin edilebilir.

İletişim:0532 365 02 13

7 Comments