Alman İstihbaratından İnanılmaz iddia: Putin, Merkel’i Devirmek İçin “Tecavüz”ü Kurguladı


AAEAAQAAAAAAAAirAAAAJGUwMDJmY2M4LTc3NTgtNDVmYS04NTBmLWMzODI3MzczOTMxZAHülya Karahan

hulycar2001@yahoo.com

 

Alman istihbaratının ortaya attığı iddialar gündeme bomba gibi düştü:”Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i devirmek için plan yaptı.”

“Özellikle Ukrayna krizinden sonra Rusya AB’nin birliğini bozguna uğratmak için Başta Almanya olmak üzere Avrupa’da casusluk faaliyetlerine başladı.” Alman istihbaratının bu iddiasını NATO İletişim Stratejileri direktörü Janais Sarts’da doğruladı. Alman gizli servisi Rusya’nın , Almanya’yı karıştırmak için, Sovyetler Birliği gizli servisi KGB’nin yöntemlerini kullanarak, Angela Merkel’i devirmek istediğini açıkladı.

Şubat ayında Almanya iç ve dış istihbarat şefi, Rusya’nın  Almanya’daki Rus nüfusunu çok kolay harekete geçirebileceği uyarısında bulundu. Kısa bir süre sonrada “Uluslararası Rus Almanlar” grubu Merkel hukümetine  karşı protesto gösterileri çağrısında bulundu. Aynı yöntem 2014’de Ukrayna’da denenmişti.

İddiaya göre Rusya sadece bununla yetinmedi, Suriyeli sığınmacılarının akınına uğrayan Alman’da sığınmacı sorununu da kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirerek ülkeyi karıştırmak istedi.

Rusya, Avrupa vatandaşlarının sığınmacılardan dolayı güvende olmadığını, ulusal Avrupa hükumetinin artık kendi vatandaşlarını güvenliğini sağlama konusunda aciz kaldığı imajını yaratmaya çalıştı. İddialar sadece bununla sınırlı değil; Rusya’nın sahte olaylar üreterek de Alman hükumetini zor durumda bırakmak istediği belirtildi. Almanya’da meydana gelen tecavüz olaylarında da Rus parmağı olduğu iddia edildi. “Lisa olayı” olarak gündeme yansıyan ve Moskova’nın Berlin’i sumen altı yapmakla suçladığı olayda Rus asıllı genç bir kızın kaybolduğu ve sığınmacılar tarafından tecavüze uğradığı belirtilmişti. Daha sonra Alman polisi Genç kızın tecavüze uğramadığı ve kaybolmasında da sığınmacıların hiçbir dahli olmadığını açıklamıştı. Rusya dışişleri bakanı Sergey Lavrov konuya müdahil oldu ve “O bizim kızımız, Almanya’daki Rusların güvenliği bizim dış politikamızın bir parçası.” diye açıklamada bulundu. Alman istihbaratı, bu olayında Rusya’nın bir provokasyonu olduğunu belirtti.

Rusya’nın Almanya’ya karşı yürüttüğü Merkel devirme planlarından biride Sanal ortamda yapılan savaş oldu. Yine iddia göre Rus askeri istihbaratı Alman parlamentosu dahil olmak üzere bir çok kuruluşa siber saldırı için hackerlarla işbirliği yaptı ve 2015’in Nisan ayında Alman Parlamentosu dahil olmak üzere tam 14 büyük kuruluşa siber saldırıda bulundu. İddialar bununla da sınırlı değil liste uzayıp gidiyor. Alman istihbaratı Rusya’nın Merke’li devirip Avrupayı istikrarsızlaştırmak istediği iddialarını örnekleriyle kanıtlamaya çalışıyor.Şimdi  gözler Moskova’ya çevrildi. Almanya’nın bu çok ciddi iddialarına Moskova’nın yanıtı büyük bir merakla bekleniyor.

 

 

 

5 Comments