Alman Vekilden Şok Sözler: Tek Başıma İncirlik’e Gideceğim Eğer İzin Verilmezse…

hhhhAlmanya’da İncirlik tartışması gündemden düşmüyor.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Partili Federal Meclis milletvekili Christian von Stetten, İncirlik’e tek başına gideceğini açıkladı.

CDU milletvekili Christian von Stetten, İncirlik ziyaretiyle ilgili “Heilbronner Stimme” gazetesine açıklamada bulundu. Von Stetten, “Ağustos ayı ortasında Türkiye’de birkaç gün tatil yapacağım. Bu vesileyle İncirlik’teki askerlerimizi de ziyaret edeceğim. Bu, kişisel bir ziyaret olacak” dedi.

Seyahat ve konaklama giderlerini cebinden karşılayacağını söyleyen Christian von Stetten, Türkiye’ye vardığında zamanında Ankara’daki Alman Büyükelçiliği ile irtibata geçerek İncirlik ziyaretine engel kalmamasını sağlayacağını söyledi.Milletvekili von Stetten, “Bu askerleri herdaim ziyaret edip durumlarını kontrol etme hakkına sahip olmalıyım. Ziyaretime izin verilmezse Alman askerlerinin derhal Türkiye’den ayrılması için çaba harcayacağım” dedi. Christian von Stetten, Federal Meclis’teki Savunma Komisyonu’nun üyeleri arasında yer almıyor.

Almanya ile Türkiye arasındaki İncirlik krizi, Alman Federal Meclisi’nin 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararı sonrasında patlak vermişti.

1 Comment