Alman Sunucudan Erdoğan Çıkışı: “Ben de Mahkemeye Verirdim”

Stacy Adams

mmmmAlmanya’nın en çok izlenen eğlence programının sunucusu Guido Cantz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden meslektaşı hakkında ağır konuştu. “Mizah anlamlı ve akıllı olmalı” diyen Cantz, “Aynı şey bana olsaydı, ben de mahkemeye verirdim” dedi.Almanya’nın en çok izlenen eğlence programının sunucusu Guido Cantz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden meslektaşı hakkında ağır konuştu.

Almanya’nın en çok izlenen eğlence programının sunucusu “Guido Cantz”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden meslektaşı hakkında ağır konuştu. “Mizah anlamlı ve akıllı olmalı” diyen Cantz, “Aynı şey bana olsaydı, ben de mahkemeye verirdim” dedi.

Guido Cantz Almanya’da yayınlanan “Şakadan anlıyor musunuz?” adlı eğlence programının sunucusu. Programı yıllardır ülkedeki en çok izlenen programlarından biri.

Cantz, Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk milletine ağır hakaret eden Alman sunucu Böhmermann hakkında, açıklamalar yaptı.

 

Meslektaşını ağır bir dille eleştiren Cantz, “Mizah, insanlara hakaret etmez, incitmez” dedi. “Mizah’ın eğlenceli, anlamlı ve akıllı olması lazım” diyen Cantz, “Eğer Böhmermann bana da böyle şiir yazsaydı benim avukatımdan da mektup alırdı” ifadelerini kullandı.

44 yaşındaki Cantz Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a şiirle hakaret eden ZDF sunucusu Jan Böhmermann olayının sinir bozucu olduğunu söyleyen sunucu “Bunlar kendini seyircilerin üstünde gören insanlar” diye sözlerine devam etti.

Böhmermann şiirinde “Bunları söylemek suç diyerek” Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan hakkında ağza alınmayacak hakaretler etmişti. Hamburg Eyalet Mahkemesi verdiği ihtiyadi tedbir kararında Böhmermann’ın şiirin çok büyük bir bölümünü tekrar edemeyeceğine hükmetti.

Böhmerman Başbakan Angela Merkel’in verdiği izinle Alman ceza kanununun 103. maddesi uyarınca yabancı devlet adamına bilerek hakaret etmekten 3 ila 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Kaynak: haber7.com

4 Comments

 • Actron CP7674 Digital Multitester manuals Reply

  21 January 2021 at 08:42

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/alman-sunucudan-erdogan-cikisi-ben-de-mahkemeye-verirdim/ […]

 • 밤토끼시즌2 Reply

  14 March 2021 at 08:49

  … [Trackback]

  […] Here you can find 63745 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/alman-sunucudan-erdogan-cikisi-ben-de-mahkemeye-verirdim/ […]

 • zortilonrel Reply

  22 March 2021 at 01:03

  Great awesome issues here. I?¦m very glad to look your post. Thank you so much and i am taking a look ahead to touch you. Will you kindly drop me a e-mail?

 • ตู้ล่าม Reply

  02 April 2021 at 00:23

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/alman-sunucudan-erdogan-cikisi-ben-de-mahkemeye-verirdim/ […]

Leave a Comment