Almanya Yeni Şafak Gazetesini Yalanladı

Yeni Şafak dünkü “Rezil oldular” manşetinde, referandumla ilgili AGİT raporunu hazırlayan heyetle, Alman ve Avusturya büyükelçilerinin bir araya geldikleri, rapora müdahale edildiğini iddia etti.

Almanya Büyükelçiliği ise bugün yaptığı açıklamayla Yeni Şafak’ın haberini yalanladı.

Almanya Büyükelçiliği’nden “Yeni Şafak gazetesinin dün (19.04.) manşetten verdiği „Rezil Oldular“ haberine Ankara Almanya Büyükelçiliği’nin yanıtıdır” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Büyükelçi Martin Erdmann’ın, 17 Nisan 2017 Pazartesi günü Avrupa Birliği’ne üye birçok ülkenin büyükelçilerinin Avusturya Büyükelçiliği’nde AGİT Seçim Gözlem Misyonu (ODIHR) Başkanı Tana de Zulueta ile düzenledikleri bir toplantıya katıldığı iddiası her türlü temelden yoksundur.

Ne Büyükelçi Erdmann ne de elçiliği temsilen başka herhangi bir görevli bu hafta Pazartesi veya haftanın başka bir günü iddia edildiği gibi bir toplantıya katılmıştır. Gazetenin, Büyükelçi Erdmann’ın diğer AB ülkeleri meslektaşlarıyla birlikte AGİT Seçim Gözlem Misyonu‘nun ön raporunu etkilemeye çalıştığı iddiası da saçma ve bir o kadar da gerçek dışıdır. Yeni Şafak gazetesinin buna ilişkin 19 Nisan 2017 tarihli haberi tamamen uydurmadır.”

3 Comments

 • richard mille replica Reply

  07 January 2021 at 13:50

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/almanya-yeni-safak-gazetesini-yalanladi/ […]

 • cheap wigs Reply

  24 January 2021 at 09:34

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/almanya-yeni-safak-gazetesini-yalanladi/ […]

 • 메이저토토사이트 Reply

  02 March 2021 at 05:33

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/almanya-yeni-safak-gazetesini-yalanladi/ […]

Leave a Comment