Altın Şafak’ın Yeni Lider

134597-zaroulia-eleni-kori
Zarulia, Yunanistan’da Nazi lideri Hitler’in nişanlısı Eva Braun’un adı ve “Çavuş Schulz” diye anılıyor. Yeni “Führer” Zarulia’nın ilk icraatı ise eşi yakalandıktan sonra evinden çıkarken kendisine soru yönelten bir gazeteciye tükürmek ve çantasını fırlatmak oldu. Partinin kadın kollarında “ilah” sayılan Zarulia (56) çok genç yaşta aşırı milliyetçi ve cuntacı örgütlerde yer aldı. 1987’de kurulan Altın Şafak’ın ilk üyelerinden biri oldu. O dönemdeki faaliyetleri “Türk düşmanlığı” ile sınırlı bir tedhiş örgütü olan Altın Şafak’ın kurucusu Mihaliolakos ile tanıştı ve kısa sürede evlendiler.

“Randevu evi “gibi otel işletti

Zarulia bir süre önce “otel skandalı” ile gündeme geldi. Zarulia’nın, Atina şehir merkezinde kardeşi ile birlikte sahibi oldukları ve bir Yunan ile bir Arnavut’a kiraladıkları “Nep Dream” adlı otelin, çiftlerin birkaç saatliğine birlikte olmak için gittikleri bir çeşit randevu evi olduğu ortaya çıktı.

Diğer lakap diziden mi

Elena Zarulia, Hitler’in eşi “Eva Braun” lakabıyla tanınıyor. Bir diğer lakabı “Çavuş Schulz.” Alman asker Josef Schulz, İkinci Dünya Savaşı sırasında Yugoslavya’da savaşmıştı. Onbaşı Schulz’un, bir grup partizanı öldürmeyi reddedince 1941’de kurşuna dizildiği öne sürülüyordu. 1960’larda ABD’de gösterilen “Hogan’s Heroes” adlı komedi dizisinde de “Çavuş Schulz” adlı bir Nazi karakteri vardı. Schulz, kamptaki Amerikalı esirler bin bir iş çevirirken, düzen bozulmasın diye sürekli “Ben bilmiyorum” diyordu

Kaynak: Hurriyet Yorgo KIRBAKİ/ATİNA

 

3 Comments

 • Jackson Debari Reply

  24 January 2021 at 22:21

  It’s actually a great and useful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 • 부산출장안마 Reply

  25 January 2021 at 02:45

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up and the rest of the website is very good.

 • real wood burning fireplace Troy MI Get More Info Reply

  26 January 2021 at 00:14

  I am constantly looking online for tips that can benefit me. Thank you!

Leave a Comment