Amanpour Canlı Yayında Çıldırdı: “Vahşet Bu”

Stacy Adams

CNN International’ın ünlü spikeri Christiane Amanpour, canlı yayında Suriye’ye müdahale edilmesi gerektiğini savunurken sinirlerine hakim olamadı. Obama hükümetinin Suriye konusunda pasif kaldığını iddia eden Amanpour, etik değerlerin saldırı altında olduğunu ifade etti.
Perşembe günü CNN International’da canlı yayınlanan ‘AC360 Later’ isimli programda yazar konukları Andrew Sullivan, Charles Blow and Christopher Dickey’nin savaş karşıtı görüşler bildirmesine sinirlenen Amanpour şu ifadeleri kullandı. Duygusal anlar yaşadığını söyleyen Amanpour:

‘Sinirlerime hakim olamıyorum. Toplu imha silahlarının kullanıldığını daha kaç kere söylememiz gerekiyor? Bir insanı parçalara ayırmakla karşılaştırılamayacak bir vahşet bu. Dünyanın yanlış etik değerler üzerine politikalar güdüyor olması çok yanlış. Bunu 2. DÜnya Savaşı’nda, Bosna’da, Ruvanda’da yapmaya çalıştılar şimdi de deniyorlar. Bu vahşetin dünyada bir karşılığı daha yok’
Söze girmek isteyen konuklarına sinirlenen Amanpour Obama’ya da seslenerek ‘ABD Başkanı’nın bu konudan gözlerini kaçırması kabul edilemez’ şeklinde sitem etti.

Ünlü gazeteci daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ‘Kızgınlığım, adalet, etik değerler ve Amerika’nın şimdilerde unutulan onurlu insani müdahale etme yeteneğine dayanıyor’

5 Comments

Leave a Comment