Amerika Dünya Düzenini Koruma Gücüne Sahip Değil!

GTY_capitol_ml_140115_16x9_992Kuzey Carolina’dan Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Walter Jones Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, Amerika’nın özellikle İslam Devleti Örgütü ile mücadelede dünya düzenini koruma gibi bir konumda olmadığını ve müttefiklerin yardımına ihtiyacı olduğunu belirtti.

Jones konu ile ilgili olarak “Avrupa veya Ortadoğu önemli değil, ben müttefiklerin Amerika ile beraber bu işi üzerlerine almalarını istiyorum. Biz borçlu bir ülkeyiz. Biz devlet borcunun en üst kısmını yükseltmeden ödeme yapamayız, yani diğer ülkelerden borç para alabiliriz.

Ben zengin ülkelerin bomba atmasını istiyorum” ifadelerine yer verdi ve Amerika’nın dünya düzenini koruma gücüne sahip olmadığını sözlerine ekledi. ABD Başkanı Barack Obama geçen cuma günü Galler’de NATO ülke üyeleri temsilcileri ile gerçekleştirdiği görüşmede Suriye’nin kuzeyi ve Irak’ın geniş bir alanını ele geçiren İslam Devleti Örgütü militanları ile mücadelede geniş bir uluslararası koalisyon kurulması planını ortaya attı. Kongre üyesi ayrıca “Amerika her zaman diğer ülkelere ne yapması gerektiğini dikte edebileceğine inanıyor. Amerika bunu yapamaz. Ülkemizi koruyalım” dedi.

38 Comments

Leave a Comment