Anadili Öğrenmek Almanca Öğrenmek Kadar Önemli

allllllllllllllAlmanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Uyum ve Çalışma Bakanı Guntram Schneider, göçmen ailelerin çocuklarının ana dillerini öğrenmelerinin önemli olduğuna dikkat çekti. Bakan, “Uyum asimilasyon değildir” şeklinde konuştu.

Anadili öğrenmenin Almanca öğrenmek kadar önemli olduğunu söyleyen Bakan Schneider, Almanca öğrenmenin anadili unutmak anlamını taşımadığını kaydetti. Bazı göçmen ailelerin çocuklarının Almancayı yeterince öğrenmeden okula alındıklarını dile getiren Uyum ve Çalışma Bakanı, bu sebeple anaokulların önemli olduğunu dile getirdi. Schneider “Uyum asimilasyon değildir.” dedi.

Müslüman kadınların başörtüsü sorununa da değinen bakan, kendilerinin bu konuda hukuki kararlara bağlı olduklarını dile getirdi. Başörtüsünün olumlu veya olumsuz yanlarını tartışmaktan önce daha farklı sorunların çözülmesi gerektiğini belirten Schneider, “Başörtüsü belirgin bir şekilde siyasi anlam taşıyacak şekilde kullanılmadığı sürece bir sorun olmaması gerekir.” şeklinde konuştu.

Eyalette paralel toplum sorununun yakın zamanda azalacağına işaret eden Schneider, “Almanya bir göç ülkesi. Her zaman paralel toplumlar olacaktır. Düsseldorf’un bir semtinde 7 bin Japon yaşıyor. Japonlar hakkında kimse konuşmuyor. Bu gruba herkes iyi gözle bakıyor. Bunun nedeninin ekonomik olduğunu düşünüyorum.” dedi.

4 Comments

 • ZBoost YX550 VLTE-AWS manuals Reply

  24 January 2021 at 03:41

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/anadili-ogrenmek-almanca-ogrenmek-kadar-onemli/ […]

 • zortilonrel Reply

  08 February 2021 at 06:51

  I like what you guys are usually up too. This type of clever work and exposure! Keep up the awesome works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll.

 • Triad Tree Removal Tree Service Rutherfordton Reply

  14 March 2021 at 02:57

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/anadili-ogrenmek-almanca-ogrenmek-kadar-onemli/ […]

 • Ames Tow Truck Reply

  14 March 2021 at 03:50

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/anadili-ogrenmek-almanca-ogrenmek-kadar-onemli/ […]

Leave a Comment