Angela Merkel Bugün Fransa ve İspanya Liderleriyle Kaza Yerine gidiyor

angela_merkel_germany_2012_10_12Fransa’da Germanwings’e ait bir yolcu uçağının düşmesinin ardından tüm programını iptal eden Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün kaza yerine gidiyor. Merkel’e Fransa ve İspanya liderleri de eşlik edecek.

Fransa’da Germanwings’e ait bir yolcu uçağının düşmesinin ardından tüm programını iptal eden Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün kaza yerine gidiyor. Merkel’e Fransa ve İspanya liderleri de eşlik edecek.

Lufthansa’nın indirimli pazara hitap eden yan kuruluşu Germanwings’in Barcelona – Düsseldorf seferini yapan yolcu uçağı dün Fransa’nın güneyinde, Alpler bölgesinde düşmüştü. Kazadan kurtulan olmadığı sanılıyor. 150 yolcu ve mürettebattan 67’si Alman vatandaşıydı.

Kaza nedeniyle tüm programını iptal ettiği açıklanan Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün uçağın düştüğü bölgeye giderek arama-kurtarma çalışmaları hakkında bilgi alacak. Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy da Merkel’e eşlik edecek.

Almanya Başbakanı Frank-Walter Steinmeier ile Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt dün kaza mahalline giderek yetkililerle görüşmüştü.

44 Comments