Apple Fiyatları Düşürmek İçin iPhone 6s Plus’ı…

IPhone SE şu ana kadar Hindistan’da yerel olarak üretilecek olan ve geçen sene üretimine başlamış olan tek Apple cihazıydı, ancak şimdi Apple ko üreticisi Wistron ayrıca Hindistan’da iPhone 6s Plus modeli için Bengaluru montaj fabrikasında deneme üretimi başlattı.

Ekonomik Times tarafında yayınlanan habere  göre, iki endüstri yöneticisinin konuya aşina olduğu belirtiliyor. Bengaluru’daki iPhone 6s Plus için deneme üretiminin önümüzdeki birkaç hafta içinde ticari üretim tarafından takip edilmesi bekleniyor.

Bunun, yerel olarak monte edilmiş iPhone 6s Plus birimlerinin fiyatını yüzde 5 ila 7 oranında düşürerek, Apple’ın telefonlarını ülkede yerel olarak üretilen OnePlus ve birinci sınıf Samsung cihazları ile eşit hale getirmeye yardımcı olacağı belirtiliyor.

“Bununla birlikte, Wistron’un Hindistan’daki tüm iPhone 6s Plus talelebi  tam olarak karşılayamayacağı ve Çin’den ithalatının devam edeceğinden fiyat düzeltmesi hemen yansıtılmayabilir,” deniliyor. Wistron’un Bengaluru fabrikası talebi karşılamak için üretim arttığında, yerel olarak monte edilen iPhone 6s Plus birimleri için fiyatlar yüzde 5 ila 7 oranında düşecek.

17 Comments