Apple iPhone X Resmen On Firma Tarafından ‘Klonlandı”

Apple’ın onuncu yıl dönümünde akıllı telefonu iPhone X’in ekranındaki çentik en çok konuşulan özelliklerinden biri oldu. 

Artık bu çentik, önümüzdeki aylarda lanse edilecek en önemli Android akıllı telefonlar arasında en popüler tasarım trendlerinden biri haline geldi. Öyle ki, Google da Android işletim sistemi olan Android işletim sisteminin bir sonraki sürümünde yer aldı.

Yani, burada başlatmak için 10 ‘iPhone X-lookalikes’ setine bir göz atın.

Android Central tarafından hazırlanan bir rapora göre, OnePlus 6 olarak adlandırılacak olan yeni OnePlus akıllı cep telefonu da iPhone X benzeri çentiği 19: 9 en boy oranlı ekrana sahip olacak. Rapor ayrıca el cihazının Qualcomm Snapdragon 845 işlemci tarafından çalıştırıldığını da ortaya çıkardı. Onehome 6, fotoğraf makinesi tarafından çekilen görüntüye göre, herhangi bir OnePlus cihazı için bir de dikey olarak yerleştirilmiş çift arka kamera kurulumuna ve cam destekli bir tasarıma sahip.

Çinli akıllı telefon üreticisi, Çentikli  iPhone X benzeri  sonraki amiral gemisi akıllı telefonunu öğle yemeğine ayarladı. Şirket, Apple’ın amiral gemisi iPhone’un en üst seviyesindeki çentiğini açıkça gösteren yaklaşan bir telefonun görüntüsünü paylaştı. Söylentilerin bir parçası olarak, el cihazının 19: 9 en boy oranıyla 6,2 inç Full HD + ekrana sahip olması bekleniyor. Cihazın diğer önemli özellikleri arasında gerçek zamanlı HDR, AR etiketleri özelliği ve selfies için güzellik modu gibi Yapay Zeka ile 25MP ön kamera bulunuyor.

Huawei’nin, 27 Mart’ta lansmanı planlanan yeni smartphone P20, bir süredir çok sayıda sızıntıya maruz kaldı. Bunların en yenisi el cihazını tam ihtişamıyla gösterdi. Ünlü tipster Evan Blass tarafından yayınlanan bir görüntüye göre, çok şık  çok küçük bir merkezi yerleştirilmiş çentik vardır. Ayrıca iPhone X’te gördüğümüz gibi, dikey olarak yerleştirilmiş, çıkıntılı bir çift arka kamera düzeni de var.

Güney Kore teknoloji devi LG’nin de iPhone X gibi bir çentik ile yakında cep telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. TechnoBuffalo tarafından sızan  görüntüleri, telefonun neye benzeyebileceğine konusunda iyi bir fikir veriyor. Bu konsept görüntüleri, LG’nin bildirim çubuğunu sola ve sağa yerleştirmeyi planladığını gösteriyor, böylece daha fazla ekran alanı mevcut. MWC 2018’de bile, LG yaklaşan amiral gemisini birkaç davetliye sergiledi. Bu, İsrail’den yayın yapan Ynet tarafından LG G7’yi (Neo) çentikle gösteren bir video biçiminde sızdı.

P20 ile birlikte, Huawei’nin de P20 Lite olarak adlandırılabilecek bir alt versiyonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Evan Blass tarafından yayınlanan bir görüntü, tüm açılardan el cihazını göstererek, P20’ye benzeyen bir çentiğe ve arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olduğunu gösteriyor. F7, Oppo’nun çentikle piyasaya sürmeyi planladığı tek akıllı telefon değil. Şirket ayrıca R15’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Birkaç sızıntıya ve görüntülere göre, R11’in halefi de iPhone X benzeri bir çentiğe sahip. GSMArena tarafından hazırlanan bir rapora göre, el cihazının 1080x2280p ekran ile 19: 9 en boy oranıyla 6.28 inç ekrana sahip olması bekleniyor.

Sonuncusu ve P20 serisinin Huawei’nin en güçlü el cihazı olması beklenen P20 Pro’nun çentik tasarımına da sahip olduğu söyleniyor. Bu, Evan Blass tarafından yayınlanan bir görüntüde yer aldı. Bu aynı zamanda el cihazının üçlü arka kamera kurulumuna sahip olduğunu gösteren görüntünün arka panelini de gösterir.

Mobil Dünya Kongresi 2018’de piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, Asus Zenfone 5Z, Zenfone serisi akıllı telefon için büyük bir tasarım değişikliği yaparak iPhone X benzeri çentikle geliyor. Teknik özellikler açısından, el cihazında 19: 9 en boy oranıyla 6,2 inç Full HD + IPS ekrana sahip. Bu 8GB RAM ve 256GB dahili depolama ile birlikte bir Qualcomm Snapdragon 845 işlemci tarafından destekleniyor.

MWC 2018’de Zenfone 5Z ile birlikte Asus Zenfone 5, iPhone X gibi çentiğe ve dikey yerleştirilmiş çift arka kamera kurulumuna sahip. Oldukça şık   Qualcomm Snapdragon 636 işlemci, 4GB RAM veya 6GB RAM ve 64GB dahili mevcut.

63 Comments