Arap Müşterisi İçin İsrailli Çalışanlarını İşten Çıkardı

0916_Kochavi_630x420Doğal kaynak endüstrisine yazılım güvenliği projeleri yapan Logic Industries, Körfez ülkelerinden birinde bulunan büyük bir müşterisi için, İsrail’deki 600 kişilik operasyonu içerisinde bulunan 250 çalışanının işine son verdi.

 
Aynı zamanda güvenlik şirketi AGT International’ın da sahibi olan İsrailli ünlü girişimci Mati Kochavi kontrolünde olan şirket, bir yetkiliden alınan bilgiye göre sadece sahada görev yapan kurulum ekibinin işine son verdi.

 
Logic yönetimi İsrail’de sadece AR-GE faaliyetlerini devam ettirme kararı aldı. İsmi belirtilmeyen büyük müşterinin kontratı Logic şirketinden, Zürih merkezli AGT’ye transfer olacak. İşten çıkarılan İsrailli personelin yeri ise yeni işe alımlarla doldurulacak.
Yetkililer Logic’in, İsrail ile hiç diplomatik ilişkisi bulunmayan ülkeler ile iş yapmakta zorlandığı konusunda bilgi verdi. İşten çıkarma operasyonunun şirkete 35 milyon Şekel, yani yaklaşık 9 milyon dolara mal olacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz 10 ay içerisinde, şirkette hâlihazırda 100 personelin işine son verilmişti.

 

 

 

 

 

 

2 Comments