Çicek Alejiniz mi Var “Google Lens”den Yardım Alacaksınız

Google, iOS’taki fotoğraflar için, Google Lens desteğinin, “yakında” lanse edileceğini açıkladı. Herhangi bir Android telefonda Google Lens’i kullanmaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklandığı gibi olacak.

Pazartesi günü Google, nesneleri bir telefonun kamerasıyla tanımlamak için, yapay zekayı kullanan bir uygulama olan Google Lens‘in Android’deki tüm Google Fotoğrafların kullanımına sunulduğunu açıkladı. Daha önce, Google Lens yalnızca Piksel dizisi için mevcuttu.

Google attığı tweette; Google Lens’in daha geniş bir desteği kademeli olarak kullanıma sunulacağını ve herkesin birkaç gün içinde güncellemeye sahip olacağını yazdı.  Google, bir iş kartını tarayabilecek ve bir görüntüye dönüştürüp bunu kontaklarıyla paylaşabilecek olan olan Lens uygulamasını ayrıntılı olarak  tanıttı.

Google Lens’in amacı ne aradığınızı anlamak ve bu bilgilere dayanarak harekete geçmek. Örneğin, Google Fotoğraflar uygulamasını başlatarak, telefonunuzu bir çiçeğe yönlendirebilir ve bu çiçeğin ne tür bir çiçek olduğunu öğrenebilirsiniz. Ya da telefonunuzu bir lokantaya yönlendirip  çalışma saatleri gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Google’nin CEO’su Sundar Pichai yaptığı tanıtım lansmanında,” Böylece çiçek alerjisi olanlar artık Google Lense’e baş vuracak” diyerek espri yaptı. Ama bu söylediğinde  gerçek payı da yok değil tabi.

Google, “Google desteğin”in  çok yakında iOS’un Google Fotoğrafları versiyonuna geleceğini açıkladı, fakat bununla ilgili daha fazla detay vermedi.

Android,  Google Fotoğraflar için Pixel olmayan cihazlarda Google Play’den kullanılabilir. Google Lens’in Google Asistan desteği eksik.

Şimdi Google’ın Pixel 2, Pixel 2’ye daha yakından bakalım …

Hülya Karahan
hulyacar2001@yahoo.com
istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtilip, link verilerek, değişiklik yapılmadan başka mecralarda yayınlanabilir!

26 Comments