Belediye Başkanı Aşırı Milliyetçi Çalışanını İşten Çıkardı!

Peter-FeldmannAlmanya’nın Frankfurt Belediyesi, aşırı sağcı Milliyetçi Demokratik Parti (NPD) yöneticisi olan belediye çalışanının işine son verdi.

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, belediye çalışanlarının tartışmasız bir şekilde demokratik değerlere bağlılıklarını göstermesi gerektiğini söyledi.

Frankfurt Belediyesi: ’’Bu kişi Milliyetçi Demokratik Parti’de üst düzey yönetici olarak partinin ideolojisini ve hedeflerini temsil ediyor. Parti, yabancı düşmanlığı ve ırkçı programıyla Almanya’nın özgür, demokratik temel düzeninde hareket edemez’’.

Frankfurt Belediyesi’nden yapılan açıklamada, işçi bulma merkezinde çalışan Stefan Jagsch’ın aşırı sağcı NPD’nin Hessen Eyalet teşkilatı başkanvekili olduğuna işaret edilerek, “Bu kişi NPD’de üst düzey yönetici olarak partinin ideolojisini ve hedeflerini temsil ediyor. NPD yabancı düşmanlığı ve ırkçı programıyla Almanya’nın özgür, demokratik temel düzeninde hareket edemez” denildi.

NPD yöneticilerinden Stefan Jagsch’ın Frankfurt Anakent Belediyesi’nde çalışıyor olması geçen ay yerel basında büyük tartışmalara yol açmıştı. Frankfurt-Höchst’te iş bulma merkezinin danışma bölümünde görev yapan Jagsch’ın, işsizlere ve sosyal yardım alanlara ilişkin kişisel verilere ulaşma hakkına sahip olması tartışmaları artırmıştı.

 

Mayıs ayında yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde bir milletvekili çıkarma hakkı kazanan NPD, seçim kampanyası boyunca göçmen ve yabancı karşıtı propaganda yürütmüştü. Almanya Anayasa Mahkemesi, NPD’nin kapatılması talebiyle geçen yıl yapılan başvuruyu değerlendirmeye devam ediyor.

7 Comments

 • Devops Reply

  07 February 2021 at 16:25

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/asiri-milliyetci-calisanini-isten-cikardi/ […]

 • replica is Reply

  09 March 2021 at 01:13

  finest article, i love it

 • replica.is Reply

  13 March 2021 at 09:46

  appropriate post, i like it

 • Kandis Dancer Reply

  17 March 2021 at 08:43

  fabulous article, i love it

 • Nubia Haye Reply

  20 March 2021 at 05:57

  flawless content, i love it

 • fake rolex illegal Reply

  21 March 2021 at 11:08

  perfect article, i like it

 • 원샷홀덤 Reply

  07 April 2021 at 06:05

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/asiri-milliyetci-calisanini-isten-cikardi/ […]

Leave a Comment