Alman Kanalından Türk Futbol Seyircisine Övgü

Paris’te maç öncesi sergilenen dostluk görüntülerini yorumlayan Alman ZDF kanalının muhabiri, İngiliz-Rus kavgasına atıfta bulunarak, “Avrupa’ya alınmayan Türklerin ne kadar medeni ve saygılı olduğunu canlı olarak izledim” yorumunu yaptı.

ttt
Türkiye-Hırvatistan maçı öncesi Paris’te bir araya gelen Türkler ve Hırvatlar birlikte eğlenip yan yana renkli görüntülere imza attı. Sergilenen dostluk manzarası futbolun güzel yönünü ortaya koyarken bu kareler, cumartesi günü yaşanan holigan terörü sonrası Avrupa basınında büyük yankı buldu.Fransa’nın simgelerinden, başkent Paris’teki Eyfel Kulesi Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Eyfel Kulesi, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) boyunca sosyal medya platformu Twitter’da yürütülen kampanya çerçevesinde, her gün maçı olan ülkeler arasında son maç bitiminden 10 dakika sonra en çok destek alan ülke takımının renkleriyle aydınlatılıyor. Paris’te maç öncesi sergilenen dostluk görüntülerini yorumlayan Alman ZDF kanalının muhabiri, İngiliz-Rus kavgasına atıfta bulunarak, “Avrupa’ya alınmayan Türklerin ne kadar medeni ve saygılı olduğunu canlı olarak izledim” yorumunu yaptı.

 

4 Comments