Bombacı Kadın Terörist El Kaide Lideriyle Evlendi

Haber: Hülya Karahan

“Bayaz dul” lakabı ile bilinen ve bir çok bombalamanın sorumlusu olarak aranan İngiliz asıllı Samantha Lewthwaite Radikal terör örgütü Şeyh Hasan olarak bilinen Hasan Malim İbrahim ile evlendi.
İbrahim El Kaide örgütüyle bağlantılı olan El Sahab örgütünün lideri. Lewthwaite’ın Hasan Malim İbrahimle evlenmesinin daha iyi korunacağı anlamına geliyor. Çünkü Samanta Lewthwaite ağır silahlı güvenlik güçleri ve istihbarat örgütleri tarafından her yerde aranıyor. Görgü tanıkları dünyanın en azılı kadın teröristlerinden biri olarak bilinen

Passport-used-by-Lewthwaite-to-travel-into-South-Africa-with-the-name-Natalie-Faye-Webbbombacı Lewtwaite ve yine dünyanın en radikal örgütlerinden biri olarak bilinen El Kaidenin yan kolu olan El Sahab örgütünün liderini Somali’nin batısında bulunan Nasable köyünde gördüklerini söyledi.

Köyün ağır makinalı silahlar taşıyan korumalar tarafından çembere alındığı belirtildi.

İngiliz asıllı kadın teröristin ilk kocasından dört çocuğu bulunuyor Lewthwaite, ilk kez bir terör örgütünün lideriyle evlenmiyor. daha öncede iki terör zanlısıyla evlendi  2007’de Londra’da yapıla intihar saldırıının faili olarak bilinen Germaine Lindsay eşlerinden ilki, Samanta Lewthwaite daha sonrada Kenyalı başka bir terör suçlusu olan Abdi Vahid ile evlendi.İstihbarat örgütleri bir süre önce Kenya’da Nayrobi’deki alış veriş merkezinin bombalanmasının arkasında da Vahid’in olduğunu iddia ediyor.Vahid’in ölü mü sağ mı olduğu bilinmiyor.

Samantha Lewthwaite with Jermaine Lindsay and their child

47 Comments

Leave a Comment