Suriye’de Kızlar Nasıl Takas Ediliyor?

MIDEAST ISRAEL PALESTINIANS WOMEN MILITANTS

El Arabiya’da yer alan habere göre, Tunuslu genç kızlar 20, 30 veya 100 cihadçı militan arasında “seks cihadı” için “takas” ediliyor ve çoğunlukla ülkelerine hamile olarak geri dönüyorlar.  bakan, bu konu  ile ilgili  sessiz kaldıkları için de kendilerini suçladı.

Geçtiğimiz Nisan ayında da, dönemin Tunus Müftüsü Şeyh Osman Battıh, 13 Tunuslu genç kızın “kandırılarak” Suriye’deki militanlara “seks hizmeti” vermek için bu ülkeye gittiklerini söylemişti. Battıh bunu, “bir tür fuhuş” olarak nitelendirmişti.

Ağustos ayında da, kamu güvenlik hizmetinin başındaki isim Mustafa bin Ömer, ülkenin doğusunda El Kaide bağlantılı bir “seks cihadı” hücresini çökerttiklerini açıklamıştı.

Lütfü bin Ceddo, Mart ayından bu yana Tunus-Suriye arasında cihadcı ağı kurduğu şüphesiyle 6 bin kişiye seyahat yasağı koyduklarını, 86 kişiyi de tutukladıklarını bildirdi. Ceddo, “Gençlerin cepheye göderildiğini ve Suriye köylerine nasıl saldıracakları ve yağmayalayacakları öğretiliyor” dedi.

2 Comments

  • Joseph James Reply

    23 November 2019 at 02:11

    My brother suggested I would possibly like this web site. He was once totally right. This put up actually made my day. You can not consider just how a lot time I had spent for this information! Thanks!

  • Olivia Mitchell Reply

    26 November 2019 at 22:35

    Outstanding quest there. What occurred after? Good luck!

Leave a Comment