Barzani: “Kürt Devleti Kurmak İçin İzin İsteyecek Değiliz”

barzaniKuzey Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, “Referandum en doğal hakkımız ve Kürt milleti bağımsız devletlerini kurmak için kimseden izin isteyecek değil” dedi.

Rudaw’da yer alan habere göre, Mesud Barzani, bu akşam yaptığı yazılı açıklamada, her milletin kendi kaderini tayin etme hakkı olduğunu belirterek, “Kürtler kendileri bu işe kalkışmazlarsa başkaları hiçbir zaman bu hakkı onlara tanımayacaktır” ifadesini kullandı.

Barzani, “Son günlerde bazı taraflar bağımsızlığa hazır olmadığımızı ve zeminin buna müsait olmadığını söylüyor. Ancak bilmeliler ki Kürt milletinin kaderini tayin etmesi için en doğru zaman bu zamandır” şeklinde konuştu.
Mesut Barzani ayrıca, “Kim bir milletinin hakkının gözardı edilmesini kabul eder ki ?“ diye sordu.

Bölgede yaşanan gelişmelere de değinen Barzani, “Bu toprakların belli bir çizgisi var, ancak zorla uygulanan siyasi kararlar yüzünden 100 yıldır buralarda savaş ve huzursuzluk hakim” vurgusunu yaptı.

Barzani, Kürtler için bağımsızlık referandumunun zamanının gelip geçtiğini belirterek, “Referandum en doğal hakkımız ve Kürt milleti bağımsız devletlerini kurmak için kimseden izin isteyecek değil” diye konuştu.

Açıklamanın devamında Barzani, şunları söyledi:

“Bu kadar kurban verdikten sonra onca mücadelenin ardından artık halkımız kendi geleceğini tayin etmelidir. Vatanına sadık her Kürdistanlı bu tarihi kararın arkasında olmalı ve bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için bizlere destek olmalıdır.”

Başkan Barzani: En uygun zaman ve kimseden izin isteyecek değiliz!Mesud Barzani son olarak, “Kürtler bu bölgede ve dünyada inkar edilebilecek bir millet değildir. Bu hakikat inkar edildiği sürece bölgede huzur sözkonusu olmayacaktır” dedi.

 

 

4 Comments

 • how often should i take cbd for anxiety Reply

  02 January 2021 at 20:17

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/barzani-kurt-devleti-kurmak-icin-izin-isteyecek-degiliz/ […]

 • nằm mơ thấy cãi nhau danh so ma Reply

  05 January 2021 at 03:57

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/barzani-kurt-devleti-kurmak-icin-izin-isteyecek-degiliz/ […]

 • Software testing services Reply

  11 January 2021 at 22:56

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/barzani-kurt-devleti-kurmak-icin-izin-isteyecek-degiliz/ […]

 • phoenix homes with multiple garages for sale Reply

  18 January 2021 at 05:46

  … [Trackback]

  […] Here you will find 14392 more Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/barzani-kurt-devleti-kurmak-icin-izin-isteyecek-degiliz/ […]

Leave a Comment