Başbakan Kar Küredi Komşusu Çekti!

schmidtGüney Afrikalı efsanevi lider Nelson Mandela için Johannesburg’da düzenlenen anma töreninde, ABD Başkanı Barack Obama’nın Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve İngiltere Başbakanı David Cameron ile hatıra ‘selfie’si çektirmesi sosyal medyada olay olmuştu.

Danimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt, bu kez bambaşka bir görüntüyle gündeme geldi. Schimidt bu  evinin önündeki karı kürerken görüntülendi.

Başbakan Schmidt’e komşu olan gazeteci Michael Frandsen, Başbakan’ın karları kürerken resmini çekerek basına dağıttı. Michael Frandsen, “Helle Thörning Schmidt Başbakan olduktan sonra onu sadece sabahları kapıdan çıkıp makam aracına binerken görüyordum. Kar yağınca evinin önünde genç bir kadın gördüm. Dikkatli bakınca Başbakan olduğunu anladım. Başbakan Helle Thörning Schmidt sabah ofisine gitmeden önce kızları ile birlikte karları küredi. Ben de komşu olarak özel hayatıyla ilgi resmi değil, kamuya açık alanda olduğu sırada çektiğim resmi basına verdim. Başbakan Schmidt, kızları ile birlikte iyi bir aile tablosu çizdi ve burnu havada bir Başbakan olmadığını gösterdi” dedi.

6 Comments