Başbakan Otururken Bağdaş Kurdu Ama Ayakkabıyla Eve Girdi

aaaaaİngiltere Başbakanı Cameron, para yardımı yaptıkları Suriyeli mültecilerin hikayelerini dinlemek için Lübnan’a gitti. İngiltere’nin bu yardım sayesinde göçmen sayısının daha da artmasını önlediğini savunan Cameron, ülkeye kabul edeceği binlerce göçmen için bakan da atadı.

Cameron refugee visit

 

Avrupa’nın altında ezildiği göçmen krizi karşısında çok az şey yapmakla suçlanan İngiltere Başbakanı David Cameron, 1.1 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Lübnan’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. İngiltere’nin yanı başındaki sınırlarda bekletilen ve hayvan muamelesi gören göçmenlerle ilgilenmek yerine Lübna’a kadar gitmeyi tercih eden Cameron, Bekaa vadisindeki bir mülteci kampını ziyaret etti.

ABD’nin ardından bölgedeki mülteci kamplarına en çok para yardımı yapan ikinci ülke olduklarını vurgulayan Cameron, 1 günlük Lübnan ziyareti kapsamında, yaptıkları harcamanın bölgedeki etkisini kendi gözleriyle görmek ve mültecilerin ihtiyaçlarını bizzat dinlemek istediğini söyledi. Cameron’ın Lübnanlı mevkidaşı Temmam Selam ile de görüşmesi bekleniyor.

 
Yere Bağdaş kurarak oturan kadın ve çocuklardan oluşan mültecilerle sohbet eden İngiltere başbakanın, sığınmcı ailenin yaşadığı gere ayakkabıyla girerek Müslüman geleneklerini hiç bilmediğini de gösterdi. Başbakan  Cameron Twitter hesabından “Lübnan’da bir mülteci kampındayım. Dinlediğim hikayeler çok yürek burkucu, Britanyalı yardım kuruluşları burada çok çalışıyorlar.” şeklinde birde tweet  yazıp takipçileriyle paylaştı.

jjjj

 

117 Comments