Fransa Başbakanı: “Savaşımız Terörle Dinle Değil, İstihbarat Açığı Var”

fraaaaaFransa Başbakanı Manuel Valls, Çarşamba gününden bu yana yaşanan saldırılar ve rehin alma olaylarının ülkesinde istihbarat açığı olduğunu “açık bir şekilde” gösterdiğini söyledi.

BFM televizyonuna konuşan Başbakan Valls, “Açık bir başarısızlık var. 17 kişi öldüğünde, bu, güvenlik konusunda çatlaklar olduğu anlamına gelir” dedi. Valls, Charlie Hebdo mizah dergisine Çarşamba günü yapılan saldırıdan bu yana yaşanan rehin alma ve polise saldırı olaylarındaki ölü sayısının ortaya koyduğu olumsuzluğa dikkat çekti.

“SAVAŞIMIZ TERÖRLE, DİNLE DEĞİL”

Başbakan Valls, “Teröre karşı savaş halindeyiz; dine karşı ya da bir medeniyete karşı değil” açıklamasını yaptı. Fransız Başbakan, Charlie Hebdo dergisine gerçekleştirilen saldırı sonrası teröristleri engellemek için yeni önlemlere ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Görevlerinin saldırıları önlemek olduğunu da belirten Valls, Ağustos 2013’ten bu yana, beş saldırının bertaraf edildiğini açıkladı. “Vurulabileceğimizi biliyorduk” diyen Valls, Fransa ‘nın bu olaydan daha güçlenerek çıkacağını dile getirdi. Fransa Başbakanı, “Teröristlerin istediği ne? Korku yaratmak, Fransızları birbirine düşürmek. Bunun için güçlü olmalıyız” ifadelerini kullandı. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da, CNN’de konuk olduğu programda, “Basın özgürlüğü kutsal bir prensiptir. Özgürlük olmadan demokrasi olmaz. Basın olmadan özgürlük olmaz” şeklinde konuştu.

4 Comments

 • bmo online banking for business Reply

  13 January 2021 at 16:04

  … [Trackback]

  […] There you will find 38587 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakan-savasimiz-terorle-dinle-degil-istihbarat-acigi-var/ […]

 • omega replica watches Reply

  23 January 2021 at 00:46

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakan-savasimiz-terorle-dinle-degil-istihbarat-acigi-var/ […]

 • Login Area Reply

  30 January 2021 at 06:43

  … [Trackback]

  […] Here you will find 62333 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakan-savasimiz-terorle-dinle-degil-istihbarat-acigi-var/ […]

 • 뉴툰 Reply

  16 February 2021 at 21:08

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakan-savasimiz-terorle-dinle-degil-istihbarat-acigi-var/ […]

Leave a Comment