Başbakan Şehre Girerken Silahlı Saldırı Gerçekleştirildi

A French police officer speaks to a child as he secures an access to a school at the Castellane housing area in MarseilleFransa’nın Marsilya kentinde, Başbakan Valls’in şehri ziyaretinden önce bir silahlı saldırı gerçekleştirildi. Fransız basını saldırıda Marsilya Emniyet Müdürü Pierre-Marie Bourniquel’in hedef alındığını iddia etti. Bazı haberlerde de saldırının ‘çete bağlantılı’ olduğu iddiası yer aldı.

Silahlı saldırı Marsilya’nın Castellane semtinde gerçekleştirildi.

Başbakan Manuel Valls’ın kente düzenlediği ziyaret öncesinde 10 kadar maskeli kişi, ellerindeki Kalaşnikof (AK-47) tipi uzun namlulu otomatik silahlarla havaya ateş açtı.

Saldırıda herhangi bir can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Valls’in ise olay esnasında henüz Marsilya’ya gelmediği, Başbakan’ın temaslarının öğleden sonra için planladığı belirtildi.

Olay yerine özel polis birlikleri sevk edilirken, çevrenin boşaltıldığı ve civardaki okulların tahliye edildiği belirtildi.

Fransız Le Figaro gazetesi ise saldırıda Marsilya Emniyet Müdürü Pierre-Marie Bourniquel’in hedef alındığını iddia etti. Gazete, Bourniquel’in saldırıdan yara almadan kurtulduğunu yazdı.

UYUŞTURUCU ÇETESİ HESAPLAŞMASI MI?

Bazı haberlerde de saldırının ‘çete bağlantılı’ olduğu iddiası yer aldı.

Basın, uyuşturucu çeteleri arasındaki bir hesaplaşmanın sonucunda saldırının gerçekleştiğini yazdı.

1 Comment