Başbakan Ve Eşi İlk Kez Altı Yaşında Ölen Oğullarıyla İlgili Konuştular

Haber: Hülya Karahan

İngiltere başbakanın eşi Samantha Cameron altı yıl önce kaybettiği engelli oğlu Ivan ‘nın acısını hiç bir zaman unutamayacağını söyledi. dkk

 

6 yaşında beyin felcinden dolayı engelli olan oğlunu kaybeden İngiltere’nin First Lady’si çok güçlü olan evlilik bağlarının çifti hem duygusal olarak hem de fiziksel olarak ayakta tutuğunu bu acıyla yaşamayı öğrettiğini söyledi.

ddd

Cameron çiftinin iki kız çocukları daha bulunuyor. İlk çocukları olan oğlunun dünyaya geldiği günü gözleri dolarak anlatan Samantha Cameron “Oğlum Ivan ilk dünyaya geldiği gün bizim yüreğimiz yandı, ama eşim Dave inanılmaz bir şekilde vakur karşıladı ve iyileşeceğine dair hep umudunu korudu. Evliliğimiz yaşadığımız tüm zorluklara rağmen yara almadı.

ıvan

Bizim durumuzda olan birçok evliğin bittiğini biliyorum. Engelli bir bebeğe bakmak anlatılamaz bir şey, çünkü biliyorsunuz o bir bebek ve öyle bir çocuk ki dünya daki her şeyden daha çok seviyorsunuz. Bazı açılardan normal bir bebekten daha fazla bir bebek, 24 saat boyunca onun için endişe duyuyorsunuz. Aman aynı zamanda da onunla çok guru duyuyorsunuz.”

 
Başbakan David Cameron’da ilk kez kaybettiği oğluyla ilgi konuştu. Cameron duygularını: ” O öldüğünde benim bütün dünyam yıkıldı.” Diye ifade etti.

 
İngiltere başbakanı David Cameron’nu altı yıl önce altı yaşında kaybettiği oğlu Ivan, çok ender rastlanan bir beyin felciyle doğdu ve ardından epilepsiye yakalandı.

 
Başbakan Cameron Daha sonra sözlerine şöyle devam etti: “O çok güzel bir çocuktu. Tanrının hayatımıza kattığı çok özel bir hediyeydi. Hastaneye gitmediğiniz gün, onun gülümsediği gün, dünyanın en muhteşem günü oluyordu. Gururlanıyorsunuz, adeta bir zafer kazanmış gibi hissediyorsunuz. Ivan bunu hergün bize yaşattı.”

 

 

 

family

60 Comments