Başbakandan Şok Tweet: “ulusal güvenliğimiz için tehdit”

jjjjİngiltere Başbakanı David Cameron’ın, muhalefetteki İşçi Partisi’nin yeni lideri olan Jeremy Corbyn hakkında attığı tweet, şaşkınlık yarattı. Cameron’ın resmi hesabından atılan tweet’te “İşçi Partisi artık ulusal güvenliğimize, ekonomik güvenliğimize ve ailemizin güvenliğine yönelik bir tehdittir” denildi.

Başbakan’ın lideri olduğu Muhafazakar Parti’nin resmi Twitter hesabında da “İşçi Partisi artık ulusal güvenliğe yönelik ciddi bir risktir. Lütfen herkesin bilmesi için retweet edin” mesajı paylaşılarak, Corbyn’e yönelik ifadelerin yer aldığı bir grafik paylaşıldı.
Grafikte, “(Corbyn) Usame Bin Ladin’in ölümünün bir ‘trajedi’ olduğuna inanıyor. Hizbullah ve Hamas gibi terör örgütlerini ‘dostlar’ olarak nitelendiriyor. İngiltere’nin nükleer savunması olmasına karşı çıkıyor” denildi.
Cameron’ın paylaşımına çok sayıda kişi tepki gösterirken bir Twitter kullanıcısı, “Şimdi Corbyn IŞİD mi oldu” dedi. Avrupa Parlamentosu’nun Hollandalı üyesi Sophie in ‘t Veld de Cameron’ın tweet’ini paylaraşak, sözlerinin ‘bir devlet adamına yakışmadığını’ belirtti.

3 Comments

 • Software testing services company Reply

  12 January 2021 at 03:15

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakandan-sok-tweet-ulusal-guvenligimiz-icin-tehdit/ […]

 • sex and the city 2 extended Reply

  27 February 2021 at 08:58

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakandan-sok-tweet-ulusal-guvenligimiz-icin-tehdit/ […]

 • fake rolex Reply

  07 April 2021 at 15:26

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakandan-sok-tweet-ulusal-guvenligimiz-icin-tehdit/ […]

Leave a Comment