Türkleri İngiltere’ye İstemiyor!

david-cameron-pic-getty-images-924849032-210150İngiltere Başbakanı David Cameron, Türkiye’nin AB’ye üye olması halinde vatandaşlarının çalışmak üzere İngiltere’ye gelmesini istemediğini söyledi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, Türkiye gibi ilerde AB ‘ye üye olacak ülkelerin vatandaşlarının çalışmak üzere İngiltere’ye gelebilmesi için çok daha uzun süre beklemesi gerektiğini kaydetti.

Radikal’in haberine göre Cameron, İngiltere halkının artık AB’nin genişlemesini istemediğini kaydetti ve serbest dolaşım konusunda önemli değişiklikler yapılmadığı takdirde Türkiye gibi potansiyel yeni üyelere karşı olduğunu açıkladı.

Cameron, ilerde yapılacak üyelik başvurularını veto edebileceğinin sinyalini verirken, yeni üyelerin de tüm AB üyeler tarafından oybirliği ile kabul edilmesi gerektiğine işaret etti.

İngiltere Başbakanı yeni AB üyesi olan ülkelerin vatandaşlarının ancak kişi başı milli gelirleri belirli bir düzeye çıktıktan sonra AB içinde seyahat etmelerine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Cameron ayrıca 2017 yılında İngiltere’de yapılması planlanan AB üyelik referandumu öncesi Brüksel’e verilen bazı yetkileri geri almaya çalışacağını kaydetti.

Cameron, bu yetkileri geri alacağı konusunda umutlu olduğunu ama her hâlükârda üyelikten çıkış konusunda bir referandum yapılacağını belirtti.

6 Comments

 • làm gì khi người yêu cũ muốn quay lại Reply

  06 January 2021 at 06:36

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

 • CI-CD Reply

  15 January 2021 at 11:08

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

 • human hair wigs Reply

  19 January 2021 at 17:42

  … [Trackback]

  […] There you will find 36097 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

 • Oberon 1057-00 manuals Reply

  20 January 2021 at 00:09

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

 • Asus VX97 manuals Reply

  24 January 2021 at 04:52

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

 • Beats By Dr Dre Unknown manuals Reply

  24 January 2021 at 09:29

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/basbakanturkiye-vatandaslarini-ingiltereye-istemiyormus/ […]

Leave a Comment