Başkan Adayından Skandal Film Yine Müslümanları Hedef Aldı

Donald Trump, 1 Şubat’ta başlayacak ön seçim maratonu için hazırladığı ilk TV reklamında yine Müslümanları hedef aldı.

Kasım ayında Paris’te yaşanan IŞİD saldırılarının ardından ABD’deki tüm Müslümanların fişlenmesini ve Amerikan vatandaşı olmayan Müslümanların ABD’ye girişinin de geçici olarak engellenmesini öneren Trump, reklam filminde terör sorununa vurgu yapıyor ve Müslümanlar konusundaki tartışma yaratan ülkeye giriş yasağı getirilmesini savunuyor.

Filmde ABD Başkanı Barack Obama’nın  yaklaşımını da eleştiren Trump, Obama’yı konuya doğru teşhis koymamakla suçluyor ve problemin adının “radikal İslamcı terör” olduğunu savunuyor.

Reklamda  Trump’ın IŞİD’i yok edeceğini, IŞİD’in petrolünü alacağını ve yasadışı göçmenleri durdurmak için Meksika sınırına duvar öreceğini, duvarın parasını da Meksika’ya ödettireceğini belirtiliyor.

Kampanyası sırasında şimdiye kadar ilk kez bir TV reklamı hazırlayan Trump, “Amerika’yı tekrar büyük yapacağız” sloganıyla bitirdiği reklam filmini, Ted Cruz’la başa baş götürdüğü Iowa’daki ön seçime kadar televizyonlardayayılanacağını söyledi.

Dün web sitesinden yayınladığı filmin gösterimi için ise Trump’ın haftada en az 2 milyon dolarlık bütçe ayırdığı açıklandı.

17 Comments