Başkesen IŞİD Militanlarından Biri Fransız!

article-kassig2-1116Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, aralarında Amerikalı yardım görevlisi Kassig’in de olduğu çok sayıda Suriyeli askeri öldüren IŞİD militanları arasındaki Fransız’ın kimliğini 22 yaşındaki Maxime Haucher olarak açıkladıFransa Amerikalı yardım görevlisi Abdül-Rahman Kassig’i öldüren IŞİD militanları arasında bir Fransız vatandaşının da olduğunu bildirirken bir İngiliz baş kesme olayına oğlunun da karıştığını sandığını söyledi.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, aralarında Amerikalı yardım görevlisi Kassig’in de olduğu çok sayıda Suriyeli askeri öldüren IŞİD militanları arasındaki Fransızın kimliğini 22 yaşındaki Maxime Haucher olarak açıkladı. Haucher’in bir yıl önce kısa bir süre Moritanya’da kaldıktan sonra Suriye’ye gittiği bildiriliyor.

Fransız yetkililer baş kesme olayına katılan 16 cihatçı arasında ikinci bir Fransız vatandaşı olup olmadığını belirlemeye çalışıyor.

Öteyandan İngiliz Ahmet Muhana 16 dakikalık dehşet verici başkesmevideosunda görünen diğer cihatçılarından birinin 20 yaşındaki tıp öğrencisi oğuluna benzediğini açıkladı

50 Comments

Leave a Comment