Bayrağınızı Saklamayın, Bayrağı Artık Çıkarın Cudi’nin Dağında Dalgalandırın

yyyBaşbakan Binali Yıldırım, “Bayrağınızı saklamayın, bayrağı artık çıkarın Cudi’nin dağında dalgalandırın, ay yıldızlı bayrağı” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, bugün Ankara’da, AK Parti 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

PKK’nin şehirlerdeki varlığı sona erdirildiğini ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Şimdi şehirler dışında, kırsal alanda da aynı şekilde tek bir terör hadisesi olmayıncaya kadar bütün güvenlik güçlerimiz didik didik her deliği, her köşeyi arayacak, milleti rahatsız eden, can ve mal güvenliğini tehdit eden bu şer odaklarının bütün yuvalarını yıkacak. Bunda kararlılığımız tamdır.”

Siyasi partilere seslenen Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

“Siyasi rakiplerimize çağrım var; madem Türkiye’nin milletiyle bölünmez bütünlüğünü, sınırlarının değişmezliğini her fırsatta anlatıyorsunuz, peki Doğu’da ve Güneydoğu’da Türkiye’yi bir ve beraber tutmak sadece AK Parti’nin işi mi? Sizin siyaset alanınız Ankara’nın batısı mı?

Her şey müsait, güvenlik şartları yerinde, huzur, kardeşlik var, artık gelin teşkilatlarınızı kurun, Türkiye’nin kardeşliğini, birliğini, beraberliğini siz de orada yüksek sesle haykırın. Bayrağınızı saklamayın, bayrağı artık çıkarın Cudi’nin dağında dalgalandırın, ay yıldızlı bayrağı.

Ama Halkın Demokrasi Partisi’nin halkın partisi olabilmesi için terörün her türlüsüne karşı olması ve bunu halkın önünde haykırması gerekmektedir. Siz teröristin cenazesine gitmeye devam ederseniz, bu halk size en güzel cevabı verecektir. Milletin sesi olması gereken mecliste, terörün sesi olamazsınız.

Milletin sessizliği, sonunda önünde durulamayacak büyük bir tufana dönüşür. Bizim isteğimiz bir olalım, beraber olalım.”

109 Comments