Beyaz Saray’da Elektrikler Kesildi Telefon Işiğında Toplantı Yapıldı Komutan Açıkladı: “durum kritik”

mmmABD’nin başkenti Washington’ın önemli bölümünde elektrik kesintisi yaşanıdı.

Yerel saatle 13.00 sularında kentin önemli bölümünde elektrik kesintileri meydana geldi. Kesintiden etkilenen yerler arasında ABD Kongresi, Beyaz Saray, Dışişleri Bakanlığı da bulunuyor.

Çok sayıda önemli federal kurumların binalarına da elektrik verilemezken şehirdeki metro hatları da olumsuz etkilendi.
Dışişleri Bakanlığı’nın günlük basın brifinginde elektrikler aniden kesilince Sözcü Marie Harf,cep telefonun ışığında toplantıyı sürdürmeye çalıştı, daha sonra toplantıyı sona erdirmek zorunda kaldı. Brifingde bulunan gazeteciler de kesintiyi toplantıdan fotoğraflarla sosyal medyadan paylaştı.

070415-1ae123

 

 

Gortney’e, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’da düzenlenen basın toplantısında, Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığı gibi önemli kurumları da kapsayacak şekilde elektrik kesintisi yaşanmasının ülkenin ulusal güvenliği açısından yarattığı riskler soruldu.
ABD Hava Sahası Savunma Komutanı Gortney: “Bence, bizim tüm kritik altyapılarımız kırılgan. Kırılgan çünkü, gerçek zayıflığın nereden olduğunu bilmiyoruz”

Bu konuda birçok “zayıflıklarının” bulunduğunu belirten Gortney, ülkenin idaresi için bankacılık, enerji ve tren yolları gibi belirli altyapılara bağımlı olunduğunu kaydetti.

 

 

16 Comments