Beyaz Saray’da “Selfie” Yasağı!

635322308321092014 Beyaz Saray, Başkan Barack Obama ile ‘selfie’ çektirilmesinin yasaklanması konusunu değerlendiriyor.

NY Daily News’un haberine göre Pazar günü Beyaz Saray’ın üst düzey bir yardımcısından gelen açıklamada Boston Red Sox’un oyuncusu David Ortiz’in geçen Salı günü Obama ile çektirdiği selfienin başkanla çektirilen son selfie olabileceğini belirtti.

Ortiz söz konusu selfieyi, Obama’nın Red Sox takımını Beyaz Saray’da kabul ettiği Salı günü çekti.

Fotoğraf ilk etapta spontane gelişen bir durum gibi gözüküyordu fakat sonrasında Ortiz’in Samsung Galaxy Note 3 marka telefonla bu durum benzeri şeyler yapması yönünde bir anlaşması olduğu ortaya çıktı.

Pazar günü CBS’in “Face The Nation” isimli programında bu konuya değinen Beyaz Saray Kıdemli Danışmanı Dan Pfeiffer, “Belki de bu tüm selfielerin sonu olacak. Açıkça görülüyor ki (Obama), Samsung’un (bu durumla olan) bağlantısı hakkında bir şey bilmiyordu” dedi.GTY_obama_red_sox_mar_140401_16x9_992

 

Pfeiffer, “Başkanın resminin bir ürünün tanıtımını yapmak için kullanılması, Beyaz Saray için bir sorundur. Samsung ile bu konu hakkında görüşmeler yaptık ve kaygılarımızı ifade ettik” dedi.

Fotoğraf sonrasında Samsung, Ortiz ile aralarında bir pazarlama anlaşması olduğunu belirtti ve şirket yetkililerinin, “hayranlarla görüntülerin nasıl paylaşılacağına ilişkin olarak David ve takımla birlikte çalıştıklarını” kabul etti.

Ortiz, görünüşte önceden planlanmamış duran pozu 2013 Beyzbol Oyunları Serileri Şampiyonu Red Sox adına Beyaz Saray’da yapılan törende Obama ile sahnede olduğu bir sırada çekti.

Ortiz’in sonrasında Twitter hesabından paylaştığı bu selfie, 38.000 binin üzerinde retweet aldı. Bu retweetlerden biri de 5.2 milyondan fazla takipçisi olan resmi Samsung hesabından yapıldı.

22 Comments